4G w nowym iPadzie – będzie proces?

Australijska Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów (ACCC) zamierza pociągnąć do odpowiedzialności firmę Apple za rzekome wprowadzanie w błąd konsumentów odnośnie współpracy najnowszych iPadów z siecią 4G.

4G w nowym iPadzie – będzie proces? 1Australijskie władze mają wątpliwości co do reklamy i prezentacji nowych iPadów, gdyż potencjalny nabywca jest przekonany o możliwości dokonania połączenia z siecią 4G. W praktyce jest jednak inaczej, ponieważ australijska sieć 4G, reprezentowana przez Telstrę, nie jest „kompatybilna” z urządzeniami firmy Apple.

Apple na swojej stronie podaje informację, że połączenie 4G jest obsługiwana wyłącznie w Stanach Zjednoczonych oraz w Kanadzie:

Standard 4G LTE obsługiwany jest w sieciach AT&T i Verizon w Stanach Zjednoczonych oraz w sieciach Bell Rogers i Telus w Kanadzie.

ACCC zapowiedziała, że poprzez pozew będzie starała się ukarać finansowo firmę Apple, która, zdaniem Komisji, powinna zapłacić karę pieniężną oraz wypłacić odszkodowania dla pokrzywdzonych konsumentów. Dodatkowym krokiem ma być umieszczenie reklam korygujących błędne treści dostarczane w reklamach przez Apple.

Ciekawe czy polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów też będzie miał zamiar zareagować na wprowadzające w błąd konsumentów informacje?

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry