5 lat radia MegaStacja.net

Opublikowano: 1 kwietnia 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Zaczęli grać dla 20 osób na jednym kanale muzycznym, dzisiaj grają dla 25 tysięcy a kanałów mają 12. Jedna z największych, polskich radiowych stacji internetowych 1 kwietnia skończyła 5 lat. Z tej okazji szykuje dużo konkursów i niespodzianek dla swoich słuchaczy.
Pierwszego kwietnia 2003 roku o godzinie 13.49, z głośników grupki znajomych w różnych częściach Polski popłynęły pierwsze utwory nadawane przez MegaStacje.NET. Dzisiaj to radio internetowe nadaje muzykę dla 25 tysięcy słuchaczy dziennie. Z pewnością tak dużą słuchalność stacja zawdzięcza aż dwunastu kanałom tematycznym – każdy słuchacz znajdzie tu coś dla siebie.

MegaStacja.NET nie nadaje tylko muzyki, prowadzi także własne audycje prowadzone na żywo przez redakcje poszczególnych kanałów. Najpopularniejsze są te prowadzone w ramach kanału Rock. Każda z nich przyciąga liczne grono słuchaczy, nawet pomimo późnych godzin nocnych, o których kończą się audycje.

Od początku radio utrzymuje się samo i swoją pozycje rynkową zawdzięcza pracy i pomysłom swoich pracowników. Stacja internetowa była patronem a niekiedy i współorganizatorem wielu koncertów. Jako jedna z nielicznych transmitowała na żywo wiele imprez i koncertów bezpośrednio na swoich kanałach tematycznych.
Krystian Bałkowski jeden z pomysłodawców i twórców radia MegaStacja.NET: „Na 5-lecie szykujemy kilka niespodzianek dla naszych słuchaczy. Będzie nowa strona internetowa, o wiele ciekawsza i bardziej muzyczna. Udało nam się również nawiązać współprace z firma VEDIA, która przygotowała cenne nagrody dla naszych słuchaczy. Pojawi się także nowy kanał muzyczny, jaki? Niech pozostanie to niespodzianką”.

Nowa strona ma się pojawić już w w kwietniu wraz z nią ruszy także urodzinowy konkurs. Zgodnie z zapowiedziami, to nie koniec zmian w radiu MegaStacja.NET. Szykowanych jest jeszcze wiele ciekawych niespodzianek, które w 2008 roku mają sprawić, że pozycja radia jeszcze bardziej się ustabilizuje.

Hanna Laskowska5 lat radia MegaStacja.net

Podziel się!

O autorze

hania