5 lat serwisu dietetycznego Vitalia.pl

Opublikowano: 24 lutego 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Pięć lat działalności Vitalia.pl to nie tylko biznesowy sukces. To także 138.000 zrzuconych przez Polaków kilogramów, 119.000 prowadzonych pamiętników odchudzania, stałe zainteresowanie każdego miesiąca przez ponad 1,5 mln osób odwiedzających serwis.

Vitalia.pl jest profesjonalnym portalem związanym z odchudzaniem i poprawą sylwetki, opracowanym przez dietetyków. Został on stworzony z myślą o osobach pragnących dbać o swoje zdrowie, sylwetkę i dobre samopoczucie. Osobom zainteresowanym skorzystaniem z diet Vitalia.pl zostają przydzieleni osobiści dyplomowani eksperci z dziedziny dietetyki oraz fitness. Specjaliści opracowują indywidualnie dopasowane diety oraz zestawy ćwiczeń, a przede wszystkim wspierają oraz motywują osobę, której są opiekunami. Użytkownik ma możliwość stałego i nieograniczonego kontaktu z nimi.

Dzięki algorytmom tworzonym przez programistów Vitalia udało się opracować unikatowy na europejską skalę system VitabalancedDiet umożliwiający elastyczne dopasowanie jadłospisu do wyjściowej masy ciała, zmieniających się preferencji, stylu życia czy fazy odchudzania. System jest cały czas ulepszany przez specjalistów dietetyków zatrudnionych w Vitalii, by zapewnić jak najwyższy poziom oferowanych diet i lepiej spełniać oczekiwania użytkowników. Wielość opcji, jaką może wybrać osoba korzystająca z planu żywieniowego pozwala przygotować posiłki nie tylko z ulubionych składników (Vitalia.pl posiada unikatową bazę ponad 3000 potraw wraz z przepisami, zdjęciami wykonania i opiniami użytkowników) ale także dopasować ją do swojej znajomości gotowania, dostępnych produktów w lokalnych sklepach czywłasnej lodówce. Pozwala też korzystać z diety innym domownikom. Skuteczność usług serwisu potwierdzają historie prawdziwych użytkowników, którzy z pomocą serwisu odmienili swoje życie, tracąc zbędne kilogramy. Szeregi Vitalijnego „Klubu Zwycięzców” wzmocnił m.in. celebryta Rudi Schubert, który schudł na diecie Vitalii aż 37 kg (http://rudinadiecie.vitalia.pl).

Core business serwisu, tj. sprzedaż diet i ćwiczeń fitness przynosi ponad 90% przychodów serwisu. Poza usługami głównymi Vitalia.pl oferuje płatną wersję kont, zwaną „Konto Plus” która poza wieloma dodatkowymi funkcjami usprawniającymi korzystanie z serwisu pozwala wykorzystać zaawansowany wirtualny model 3D swojej sylwetki – tego typu funkcjonalności na tak wysokim poziomie detali nie oferuje żaden serwis internetowy w Europie.

Model biznesowy Vitalia.pl – sprzedaż abonamentów na diety i ćwiczenia – okazał się strzałem w dziesiątkę. Serwis jest rentowny już od drugiego miesiąca działalności a całkowity zwrot z inwestycji osiągnęliśmy w czasie krótszym niż rok, co jest wg nas sporym osiągnięciem” – mówi Dominik Golenia, CEO Vitalia.pl  – „Przez te 5 lat wiele firm próbowało podrobić nasze usługi. Żadnej się nie udało zaistnieć na stałe na polskim rynku. Olbrzymie zainteresowanie naszymi usługami, z których skorzystało już ponad 90.000 osób, pozwala nam reinwestować znaczne środki na rozwój serwisu, które jeszcze w tym roku zaowocują nieznanymi w Polsce usługami w zakresie odchudzania i poprawy sylwetki.”

Zalety serwisu doceniły wszystkie liczące się portale w Polsce. Vitalia jest oficjalnym wortalem dietetycznym Onet.pl, Wirtualnej Polski, Interii, Gazeta.pl,Kobieta.pl oraz ponad 300 innych serwisów związanych z gotowaniem i zdrowym odżywaniem.

Hanna Laskowska5 lat serwisu dietetycznego Vitalia.pl

Podziel się!

O autorze

hania