50 funduszy w SFI

Oferta internetowego Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych została poszerzona o trzy nowe otwarte fundusze inwestycyjne, zarządzane przez TFI Allianz Polska SA. Obecnie na platformie SFI dostępnych jest 50 funduszy należących do dziewięciu Towarzystw.

Allianz Akcji Fundusz Inwestycyjny Otwarty został stworzony dla wszystkich tych, którzy oczekują wysokiej stopy zwrotu i nie obawiają się ryzyka inwestycyjnego. Dedykowany jest osobom świadomym zasad obowiązujących na rynku papierów wartościowych i planującym długoterminową inwestycję.

Allianz Stabilnego Wzrostu Fundusz Inwestycyjny Otwarty, został stworzony z myślą o tych, którzy chcą inwestować długoterminowo. Może być inwestycją np. w przyszłą emeryturę lub w wykształcenie dzieci. Fundusz lokuje powierzone pieniądze zarówno w akcje, jak i obligacje.
Allianz Obligacji Fundusz Inwestycyjny Otwarty polecany jest tym, którzy chcą osiągnąć zysk wyższy, niż na średnioterminowej lokacie bankowej, ale obawiają się ryzyka inwestycji w akcje.

Do tej pory na platformie SFI dostępnych było 47 funduszy wszystkich możliwych kategorii zarządzanych przez osiem towarzystw. Poza SKARBIEC TFI SA należącym do grupy BRE Banku SA są to GTFI SA, PZU TFI SA, SEB TFI SA, TFI Bank Handlowego, WARTA TFI SA, CAIB oraz DWS.

“W chwili obecnej ponad 60% środków zgromadzonych w ramach Supermarketu mBanku ulokowana jest w fundusze o podwyższonym ryzyku – akcyjne oraz hybrydowe (zrównoważone, stabilnego wzrostu). Pokazuje to, jak nowy model dystrybucji przyjęty przez mBank pozwala Klientom szybko i skutecznie reagować na zmiany trendów rynkowych i jednocześnie optymalizować swoje zyski z kapitału. Mamy nadzieję, że pojawienie się na platformie kolejnego Towarzystwa stworzy naszym Klientom kolejne możliwości osiągania zysków. Nowo powstające fundusze są często szansą na ponadprzeciętne stopy zwrotu. Relatywnie małym kapitałem można bowiem zarządzać łatwiej i bardziej dynamicznie, co może stać się zaletą nowego gracza na rynku.” – mówi Maciej Witkowski odpowiedzialny za produkty inwestycyjne w mBanku.

Ponad rok po uruchomieniu liczba użytkowników SFI osiągnęła 42 tys.

http://www.fundusze.mbank.com.pl/

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry