570 tys zł zysku o2.pl w 2003 roku

Opublikowano: 25 marca 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Spółka o2.pl, do której należą popularny Portal Internetowy o2.pl oraz Komunikator Tlen.pl, podwoiła w 2003 roku zysk netto – do 570 tys. zł, z 262 tys. zł w roku poprzednim. Zeszłoroczne przychody firmy wyniosły 1,8 mln zł, czyli wzrosły o 117% w odniesieniu do analogicznego okresu 2002 roku. W porównaniu do osiągnięć z pierwszego roku swojej działalności (91 tys. zł w 2000 roku) firma odnotowała imponujący, bo ponad 35-krotny wzrost przychodów. Rentowność bliska 50% to rzadkość nawet wśród firm „starej gospodarki”.

Z najnowszych badań polskiego rynku internetowego wynika, że na początku 2004 roku korzystało z sieci 6,5 mln użytkowników. Wśród najczęściej odwiedzanych portali internetowych w styczniu 2004 roku, na czwartym miejscu znalazł się Portal o2.pl, wyprzedzając m.in. gazeta.pl. Liczba użytkowników Portalu o2.pl wyniosła w tym okresie (wg Gemius) ponad 2,9 mln osób, a liczba darmowych kont e-mail, zainstalowanych w systemie poczty o2.pl 1,9 mln.

Narzędziem i usługą, która przynosi portalowi dużą popularność jest Komunikator Tlen.pl, z którego miesięcznie korzysta ponad 650 tys. osób.

Najnowszą, wprowadzoną w połowie marca br. usługą Portalu o2.pl są pierwsze w Polsce, niezależne pakiety internetowe dla abonentów TP SA – TlenDostęp Pakiety oraz oferowana równolegle usługa TlenDostęp Plus – umożliwiająca bezpłatne naliczanie sekundowe w dostępie do Internetu.

http://www.o2.pl

Sylwester Kozak570 tys zł zysku o2.pl w 2003 roku

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.