70 mln sprzedanych PS3; Sony dogania konkurencję

Opublikowano: 16 listopada 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma Sony poinformowała, że od chwili premiery, blisko sześć lat temu, konsola PS3 sprzedała się łącznie w ponad 70 mln egzemplarzy. 

70 mln sprzedanych PS3; Sony dogania konkurencję 1Konsola PS3 jest na rynku już od sześciu lat. 70 mln sprzedanych sztuk to tyle samo co sprzedaż najważniejszego konkurenta – we wrześniu Microsoft ogłosił, że Xbox 360 również sprzedał się w takiej ilości (ale ta konsola dostępna jest na rynku rok dłużej). Firma Nintendo sprzedała zaś natomiast blisko 100 mln swoich konsol Wii na koniec trzeciego kwartału.

Sony poinformowała także, że od premiery w 2010 r. sprzedała 15 mln sztuk kontrolerów Move. W połowie września wprowadzono nową odsłonę PlayStation 3 – cieńszą i lżejszą od poprzednika.

Coraz częściej pojawiają się głosy o kolejnej generacji konsoli, która zadebiutować ma w przyszłym roku. Sony nie potwierdziła jeszcze prac nad nową konsolą – podobnie jak Microsoft nie przedstawił następcy Xboxa 360.

Dawid Zaraziński70 mln sprzedanych PS3; Sony dogania konkurencję

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.