74% polskich menedżerów IT obawia się braku dostępu do e-maila

Niezależne badania przeprowadzone na zlecenie firmy VERITAS Software wykazały, że 74% polskich menedżerów IT obawia się, że w przypadku nieplanowanej przerwy w funkcjonowaniu systemu poczty elektronicznej ich dalsze zatrudnienie może być niepewne. Zależność użytkowników od poczty elektronicznej jest tak duża, że brak dostępu do poczty – trwający zaledwie jedną minutę – powoduje zdenerwowanie 16% polskich użytkowników, a przerwa trwająca zaledwie jedną godzinę powoduje zdenerwowanie aż 74% użytkowników. Tylko 26% ankietowanych menedżerów IT uważa, że ich posada nie byłaby zagrożona w przypadku nieplanowanego przestoju poczty elektronicznej.

Odkąd poczta e-mail ma coraz większe znaczenie dla funkcjonowania firmy, poziom tolerancji użytkowników znacznie się obniżył. W przypadku nieplanowanej przerwy w działaniu poczty elektronicznej 14% polskich użytkowników denerwuje się natychmiast, 34% – w ciągu dziesięciu minut, a 58% w ciągu zaledwie pół godziny. Pomimo to 32% badanych polskich menedżerów IT nie wie, ile czasu trwałoby odtworzenie ich systemu poczty elektronicznej w razie nieoczekiwanej awarii, a 58% sądzi, że trwałoby to godzinę lub dłużej. Poziom irytacji jest szczególnie wysoki wśród kadry kierowniczej (18%), niższego szczebla kierowniczego i pracowników administracyjnych (16%) oraz pracowników działów marketingu (10%).

“Poczta elektroniczna szybko stała się preferowaną formą komunikacji w biznesie, ale firmy muszą zrozumieć wpływ, jaki to ma na istniejące procedury i systemy. Bez skutecznego wdrożenia i egzekwowania polityki dotyczącej poczty elektronicznej oraz bez skutecznych i niezawodnych procedur backupu i archiwizacji firmy nadal będą ryzykowały utratę własnych danych.” – powiedział Marcin Motel, szef VERITAS Software w Polsce.

http://www.veritas.com/pl

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry