8 marca bez internetu?

Eksperci z firmy ESET postanowili przypomnieć o koniu trojańskim DNSChanger, 8 marca komputery nim zainfekowane utracą połączenie z siecią.

DNSChanger to koń trojański, który podmienia w systemie operacyjnym adresy serwerów DNS na inne, należące do cyberprzestępców. Zamiana ta skutkuje wyświetlaniem innych stron niż te, które chciał odwiedzić internauta.

DNSChanger zainfekował na świecie około 4 mln komputerów, które utworzyły tzw. botnet. Udało się go zlikwidować pod koniec roku 2011, a fałszywe serwery DNS wyłączono i zastąpiono  innymi. Jednak jak informuje niemieckie Federalne Biuro do spraw Bezpieczeństwa Technologii Informacyjnych, 8 marca zastępcze serwery DNS zostaną wyłączone. Z tego powodu komputery z DNSChangerem nie będą mogły korzystać z usług sieciowych wykorzystujących serwery DNS, m.in. przeglądać stron internetowych czy korzystać z poczty e-mail.

8 marca bez internetu? 1
ESET radzi wszystkim, którzy sądzą się, że mogli paść ofiarą DNSChangera, aby sprawdzili czy 8 marca nie utracą dostępu do sieci. Mogą to zrobić m.in. w serwisie: http://www.dns-changer.eu/en/check.html.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry