99,6% spłaconych pożyczek w Monetto.pl

Internauci, którzy zaciągnęli pożyczki za pośrednictwem serwisu internetowego Monetto.pl, spłacają je w prawie stu procentach. Dane z pierwszych 2 miesięcy działalności serwisu pokazują, że regularnie spłacanych jest aż 99,6 % pożyczek.
Po pierwszym miesiącu tylko dwóch pożyczkodawców miało opóźnienia w spłacie rat – mówi Łukasz Banach Prezes Zarządu spółki Prender, twórcy Monetto. – Choć opóźnione to jednak raty wpływają, dlatego liczymy, że uda nam się osiągnąć spłacalność na poziomie 100% – dodaje.

Wysoka spłacalność to zasługa zaawansowanego systemu weryfikacji użytkowników. Zanim internauta zaciągnie pożyczkę konieczne jest przejście procedury weryfikacji. Sprawdzana jest, nie tylko tożsamość użytkownika, ale również, w przypadku pożyczkobiorcy, jego sytuacja finansowa. Dzięki temu rozwiązaniu twórcy serwisu zdołali wyeliminować nieuczciwych pożyczkobiorców.

Jednak konsultacje w użytkownikami serwisu pokazały, że na serwisie powinno się znaleźć także miejsce dla tych pożyczkobiorców, którzy nie chcą poddać się procedurze weryfikacji swojej sytuacji finansowej. Chodzi tu głównie o osoby, które chciałyby zaciągnąć pożyczkę szybko, z pominięciem  procedury weryfikacji, a także tych które nie mogą zweryfikować swoich finansów. Dlatego na Monetto utworzono nowy segment ryzyka tzw. NK, dla pożyczkobiorców niesklasyfikowanych pod względem sytuacji finansowej.

Pożyczkodawca oznaczony jako NK może znacznie szybciej zaciągnąć pożyczkę, gdyż w tym  przypadku sprawdzana jest jedynie jego tożsamość. Najczęściej  jednak wiąże się to z koniecznością zapłaty wyższego oprocentowania.  Wynika ono z wyższego ryzyka dla pożyczkodawcy, który w tym przypadku nie wie nic o dochodach, wydatkach i zadłużeniu pożyczkobiorcy. – Utworzenie nowego segmentu ma zachęcić nowych użytkowników do korzystania z Monetto– komentuje Łukasz Banach. – Być może po jakimś czasie zdecydują się oni przejść procedurę weryfikacji finansowej i zaczną zaciągać pożyczki na znacznie lepszych warunkach – dodaje.

Twórcy serwisu wprowadzili także szereg innych udogodnień. Zmianie uległ miedzy innymi system prowizyjny. Zmniejszono kwotę minimalnej prowizji pobieranej od pożyczkobiorcy, która teraz wynosi 1 grosz, oraz uzależniono wysokość prowizji od czasu trwania pożyczki.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry