Facebook wprowadza nową platformę Deals – będzie konkurencją dla Groupon’a?

Facebook uruchamia odświeżoną platformę Deals – funkcję lokalnych zakupów, dzięki której serwis społecznościowy konkurować będzie z takimi projektami jak choćby Groupon. Na początek Deals dostępne będzie w pięciu amerykańskich miastach.

Już dziś Facebook udostępnić ma platformę Deals w pięciu amerykańskich miastach. Są to: San Francisco, Austin, Dallas, Atlanta oraz San Diego. Jak donosi New York Times lokalne oferty będą przesyłane użytkownikom Facebooka drogą mailową oraz pojawią się w ich aktualnościach.

Wszyscy użytkownicy Facebooka mogą dopisać się do Deals na specjalnie przygotowanej stronie. Mieszkańcy pięciu wyżej wymienionych miast powinni zobaczyć i móc wykorzystywać funkcję w ciągu najbliższych godzin.

Facebook wprowadza nową platformę Deals - będzie konkurencją dla Groupon’a? 1

Facebook wprowadza nową platformę Deals - będzie konkurencją dla Groupon’a? 2

O wprowadzeniu platformy Facebook Deals informowaliśmy na początku listopada ubiegłego roku. Funkcja jest integralną częścią platformy Facebook Places, która umożliwia „logowanie się” w różnych miejscach oraz powiadamianie o tym swoich znajomych. Wraz z uruchomieniem Deals użytkownicy serwisu społecznościowego mogą nie tylko „meldować się” w odwiedzanych miejscach, ale jednocześnie korzystać ze specjalnie przygotowanych ofert np. kuponów rabatowych. W styczniu funkcja zawitała do części krajów Europy, a pod koniec marca – także do Polski.

Nowe Deals, które startują właśnie w USA mniej przypominają geolokalizacyjny styl Foursquare, a bardziej – grupowe zakupy w wydaniu Groupon’a. Użytkownicy będą mogli kupować vouchery na usługi lub produkty po znacznie obniżonej cenie oraz wykorzystywać je w długim okresie czasu.

Co ważne, transakcje Deals obsługiwane będą także – obok kart kredytowych – za pośrednictwem waluty Facebook Credits. Oznacza to płynne połączanie między wirtualną wymianą, a zakupami w „realu”.

Grafiki: Mashable.com

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry