A2 Multimedia uzyskała wpis do KRS

W dniu 12 lutego 2008 spółka A2 Multimedia należąca do ATM Grupy i Agory – zajmująca się produkcją i dystrybucją formatów wideo udostępnianych przez internet w postaci cyfrowej – została zarejestrowana. Kapitał zakładowy spółki wynosi 4 mln zł i składa się z 8 tys. udziałów o wartości nominalnej 500 zł każdy. Pierwszym przedsięwzięciem spółki jest portal Tivi.pl.
ATM Grupa objęła 4 tys. udziałów o wartości nominalnej 500 zł każdy, co stanowi 50% udziałów w kapitale zakładowym spółki. Pozostałe 4 tys. udziałów o takiej samej wartości objęła Agora.

W styczniu 2008 roku swą premierową odsłonę miał „BBWYŚCIG”, najnowszy projekt platformy TiVi.pl, należącej do spółki A2Multimedia. To internetowa gra, w której główną nagrodą jest uczestnictwo w piątej edycji popularnego reality show „Big Brother”.

We wrześniu 2007 roku w studiu ATM Grupy na wrocławskich Bielanach rozpoczęła się czwarta edycja programu „Big Brother”. Reality show – produkowane przez ATM Grupę i Endemol Polska – powstało przy użyciu najnowocześniejszych technik, a serwis bb4.tivt.pl – oparty na ideach społecznościowych oraz cross mediowych – cieszył się dużą popularnością wśród internautów. Był to jeden z pierwszych projektów w polskiej sieci, działających na tak bliskim styku telewizji i internetu.

Producentem materiałów do portalu Tivi.pl są obie spółki ATM Grupa i Agora. W 2007 roku uruchomiono na platformie Tivi.pl kolejne, po serwisie BB4, kanały, takie jak „SUPERMEN-da”, „Waga” czy „Łazienka” – jedne z pierwszych w Polsce miniseriali przeznaczonych do emisji w internecie. Inne kanały to przedsięwzięcia cross-mediowe: „Happy Hour” – oficjalna strona programu plotkarskiego emitowanego na antenie TV4 i „Kiepscy od kuchni” – strona przedstawiająca kulisy powstawania kultowego serialu emitowanego w telewizji Polsat.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top