Acer ma konkurenta dla iCloud

Podczas odbywających się właśnie targów CES 2012, firma Acer przedstawiła swój nadchodzący produkt. AcerCloud ma udostępniać pliki pomiędzy różnymi urządzeniami. Są jednak  ograniczenia.

W przeciwieństwie do podobnego rozwiązania firmy Apple, AcerCloud automatycznie udostępnia dokumenty i zdjęcia, ale tylko przez 30 dni. Oryginalne pliki zachowywane są na komputerze PC, nie w chmurze.

Acer ma konkurenta dla iCloud 1

Kiedy użytkownik zrobi zdjęcie swoim telefonem, AcerCloud automatycznie umieści je w usłudze zwanej PicStream. Można uzyskać do nich dostęp np. z komputera marki Acer. Analogicznie działa aplikacja AcerCloud Docs, która przypomina nieco popularnego Dropboksa. Trzecim składnikiem pakietu jest clear.fi Media do obsługi multimediów.

Rozwiązanie dostępne będzie dla posiadaczy komputerów marki Acer i smartfonów z systemem Android. Wkrótce pojawić ma się wersja dla Windows Phone. Korzystanie z usługi, która pojawić ma się w drugim kwartale roku, ma być darmowe.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry