Acer ma konkurenta dla iCloud

Opublikowano: 9 stycznia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Podczas odbywających się właśnie targów CES 2012, firma Acer przedstawiła swój nadchodzący produkt. AcerCloud ma udostępniać pliki pomiędzy różnymi urządzeniami. Są jednak  ograniczenia.

W przeciwieństwie do podobnego rozwiązania firmy Apple, AcerCloud automatycznie udostępnia dokumenty i zdjęcia, ale tylko przez 30 dni. Oryginalne pliki zachowywane są na komputerze PC, nie w chmurze.

Acer ma konkurenta dla iCloud 1

Kiedy użytkownik zrobi zdjęcie swoim telefonem, AcerCloud automatycznie umieści je w usłudze zwanej PicStream. Można uzyskać do nich dostęp np. z komputera marki Acer. Analogicznie działa aplikacja AcerCloud Docs, która przypomina nieco popularnego Dropboksa. Trzecim składnikiem pakietu jest clear.fi Media do obsługi multimediów.

Rozwiązanie dostępne będzie dla posiadaczy komputerów marki Acer i smartfonów z systemem Android. Wkrótce pojawić ma się wersja dla Windows Phone. Korzystanie z usługi, która pojawić ma się w drugim kwartale roku, ma być darmowe.

Dawid ZarazińskiAcer ma konkurenta dla iCloud

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.