ACTION w czołówce giełdowych debiutantów

W rankingu debiutów giełdowych 2006 roku spółka ACTION S.A. zajęła 3 miejsce. Trzy miesiące od pierwszego notowania kurs akcji wzrósł aż o 45,7%.
Zestawienie, przygotowane przez dziennikarzy „Parkietu”, obejmowało Spółki, które w ubiegłym roku po raz pierwszy pojawiły się na warszawskiej giełdzie. Pod uwagę brano wzrost kursu akcji debiutantów trzy miesiące od pierwszego notowania. Spośród 38 firm objętych zestawieniem, ACTION S.A., jeden z największych w kraju dystrybutorów sprzętu komputerowego, uplasował się na trzecim miejscu. W ciągu kwartału od momentu pojawienia się na warszawskim parkiecie ceny akcji Spółki wzrosły aż o 45,7%.

„Sam debiut na warszawskim parkiecie nie zawsze oddaje realną wartość Spółki. To jak wypadnie pierwsza sesja, często zależy od czynników niezależnych od wyceny przedsiębiorstwa. Kolejne tygodnie zazwyczaj weryfikują początkową ocenę emitenta, dlatego rankingi biorące pod uwagę zmianę kursu akcji na przestrzeni kilku miesięcy są wiarygodnym sposobem estymacji debiutanta, gdyż oddają zaufanie i długofalowe zainteresowanie inwestorów konkretnymi Spółkami.” – mówi Dariusz Jacek Krawiec, Prezes Zarządu ACTION S.A.

Spółka ACTION S.A. zadebiutowała na rynku podstawowym giełdy 24 lipca 2006 roku jako firma sektora handlowego. Do obrotu giełdowego wprowadzonych zostało wówczas 4.500.000 praw do akcji serii B. Cena emisyjna akcji wynosiła 12 zł, a kurs otwarcia w dniu debiutu – 13,90 zł. Od tego momentu notowania Spółki sukcesywnie wzrastają.

„W przypadku wielu przedsiębiorstw mieliśmy do czynienia z pewną tendencją, obserwowaną również w latach poprzednich. Po świetnym debiucie, następował drastyczny spadek kursu akcji. Powodem takiego stanu rzeczy mogły być działania inwestorów liczących tylko na szybki zysk. Dlatego cieszymy się, że notowania akcji ACTION S.A. przeciwstawiają się temu trendowi. ” – mówi Dariusz Jacek Krawiec, Prezes Zarządy ACTION S.A.

www.action.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry