Agora i ATM Grupa powołały A2 Multimedia

Agora i ATM Grupa w dniu 18 grudnia 2007 podpisały akt założycielski spółki A2 Multimedia zajmującej się produkcją i dystrybucją formatów wideo udostępnianych przez internet. Kapitał zakładowy spółki wynosi 4 mln zł, a każda z firm objęła w niej 50% udziałów. Pierwszym przedsięwzięciem spółki jest portal Tivi.pl.
Działalność spółki w początkowej fazie koncentruje się na produkcji i dystrybucji formatów telewizyjnych do internetu. Połączenie znajomości branży i know-how produkcyjnego ATM Grupy z doświadczeniem Agory w zakresie działalności internetowej, kompetencjami redakcyjnymi, technologicznymi i marketingowymi – zaowocowało uruchomionym portalem Tivi.pl.

Producentem materiałów do portalu Tivi.pl są obie spółki ATM Grupa i Agora, które wspólnie od kilku miesięcy testują produkcję formatów wideo przeznaczonych do emisji w sieci. Efektem tych działań jest uruchomienie na platformie Tivi.pl kolejnych, po serwisie BB4, kanałów, takich jak „SUPERMEN-da”, „Waga” czy „Łazienka” – są to jedne z pierwszych w Polsce miniseriali przeznaczonych do emisji w internecie. Inne kanały to przedsięwzięcia cross-mediowe: „Happy Hour” – oficjalna strona programu plotkarskiego emitowanego na antenie TV4 i „Kiepscy od kuchni” – strona przedstawiająca kulisy powstawania kultowego serialu emitowanego w telewizji Polsat.

„Platformę Tivi.pl różni od innych platform telewizji internetowej przede wszystkim to, że na Tivi.pl internauci znajdą treści wideo tworzone specjalnie z myślą o dystrybucji w internecie. Ponadto, platforma będzie serwisem społecznościowym, więc użytkownicy uzyskają narzędzia do współtworzenia kontentu” – mówi Marcin Męczkowski, członek zarządu A2 Multimedia.

„Chcemy, aby użytkownicy TiVi.pl byli współtwórcami platformy. Dlatego oferujemy im różnorodne i przyjazne narzędzia, dzięki którym mogą oglądać i komentować programy, ale też tworzyć swoje profile i wymieniać się informacjami i zdjęciami czy umieszczać na platformie własne materiały wideo” – mówi Tomasz Józefacki, dyrektor pionu Internet Agory.

Pierwszym serwisem uruchomionym na platformie była oficjalna strona programu Big Brother – www.bb4.tivi.pl, który wystartował we wrześniu 2007 roku. Co miesiąc przyciąga ponad 700 tys. unikalnych użytkowników, posiada też ponad 130 tys. aktywnych profili zarejestrowanych użytkowników.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top