Agora i ATM Grupa powołały A2 Multimedia

Agora i ATM Grupa w dniu 18 grudnia 2007 podpisały akt założycielski spółki A2 Multimedia zajmującej się produkcją i dystrybucją formatów wideo udostępnianych przez internet. Kapitał zakładowy spółki wynosi 4 mln zł, a każda z firm objęła w niej 50% udziałów. Pierwszym przedsięwzięciem spółki jest portal Tivi.pl.
Działalność spółki w początkowej fazie koncentruje się na produkcji i dystrybucji formatów telewizyjnych do internetu. Połączenie znajomości branży i know-how produkcyjnego ATM Grupy z doświadczeniem Agory w zakresie działalności internetowej, kompetencjami redakcyjnymi, technologicznymi i marketingowymi – zaowocowało uruchomionym portalem Tivi.pl.

Producentem materiałów do portalu Tivi.pl są obie spółki ATM Grupa i Agora, które wspólnie od kilku miesięcy testują produkcję formatów wideo przeznaczonych do emisji w sieci. Efektem tych działań jest uruchomienie na platformie Tivi.pl kolejnych, po serwisie BB4, kanałów, takich jak „SUPERMEN-da”, „Waga” czy „Łazienka” – są to jedne z pierwszych w Polsce miniseriali przeznaczonych do emisji w internecie. Inne kanały to przedsięwzięcia cross-mediowe: „Happy Hour” – oficjalna strona programu plotkarskiego emitowanego na antenie TV4 i „Kiepscy od kuchni” – strona przedstawiająca kulisy powstawania kultowego serialu emitowanego w telewizji Polsat.

„Platformę Tivi.pl różni od innych platform telewizji internetowej przede wszystkim to, że na Tivi.pl internauci znajdą treści wideo tworzone specjalnie z myślą o dystrybucji w internecie. Ponadto, platforma będzie serwisem społecznościowym, więc użytkownicy uzyskają narzędzia do współtworzenia kontentu” – mówi Marcin Męczkowski, członek zarządu A2 Multimedia.

„Chcemy, aby użytkownicy TiVi.pl byli współtwórcami platformy. Dlatego oferujemy im różnorodne i przyjazne narzędzia, dzięki którym mogą oglądać i komentować programy, ale też tworzyć swoje profile i wymieniać się informacjami i zdjęciami czy umieszczać na platformie własne materiały wideo” – mówi Tomasz Józefacki, dyrektor pionu Internet Agory.

Pierwszym serwisem uruchomionym na platformie była oficjalna strona programu Big Brother – www.bb4.tivi.pl, który wystartował we wrześniu 2007 roku. Co miesiąc przyciąga ponad 700 tys. unikalnych użytkowników, posiada też ponad 130 tys. aktywnych profili zarejestrowanych użytkowników.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry