Agora i ATM Grupa S.A. utworzą firmę do obsługi video w Internecie

Opublikowano: 29 czerwca 2007. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

W dniu 28 czerwca 2007 Agora i ATM GRUPA SA podpisały umowę przedwstępną o utworzeniu spółki. Kapitał zakładowy spółki wyniesie 4 mln zł, a każda z firm obejmie w nim 50% udziałów. Spółka zostanie utworzona niezwłocznie po wydaniu przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów decyzji zezwalającej na utworzenie tej spółki.
Działalność spółki będzie w początkowej fazie koncentrować się na produkcji i dystrybucji formatów wideo w postaci cyfrowej udostępnianych przez internet.

„Zawiązanie spółki jest efektem trzymiesięcznej owocnej współpracy obu partnerów w zakresie prac badawczych i produkcji innowacyjnych formatów wideo na potrzeby użytkowników internetu” – powiedział Tomasz Józefacki, dyrektor Pionu Internet Agory.

Wspólne przedsięwzięcie z ATM Grupą jest realizacją długoterminowej strategii rozwoju Agory w obszarze nowych mediów. Wcześniej Agora uruchomiła szereg projektów z tego obszaru, m.in. serwis Wideo.Gazeta.pl, kontent WAP dla Orange World czy Mobile.Gazeta.pl – specjalną wersję portalu Gazeta.pl na telefony komórkowe”.

ATM Grupa jest jednym z największych, prywatnych producentów telewizyjnych w Polsce i jedną z najnowocześniejszych firm w tej branży w Europie. Ceniona i wielokrotnie nagradzana za swoje produkcje firma dysponuje nowoczesnymi studiami filmowymi, wyposażonymi w najnowszej generacji sprzęt dźwiękowy, oświetleniowy i produkcyjny. Od stycznia 2007 ATM Grupa tworzy już programy do telewizji internetowej. Jest to jedna z pierwszych firm producenckich, która stworzyła tego typu treści wyłącznie na potrzeby internetu. Już w grudniu 2006 rozpoczęło pracę nowe studio ATM Grupy w Warszawie, gdzie realizowane są programy publicystyczne, informacyjne i rozrywkowe.

„Połączenie znajomości branży przez ATM Grupę, naszego doświadczenia i know-how produkcyjnego z doświadczeniem Agory w zakresie działalności internetowej, zasięgiem marki Gazeta.pl, kompetencjami redakcyjnymi, technologicznymi i marketingowymi, daje nam szansę na stworzenie udanego i unikatowego przedsięwzięcia” – powiedział Tomasz Kurzewski, prezes ATM Grupa.

Sylwester KozakAgora i ATM Grupa S.A. utworzą firmę do obsługi video w Internecie

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.