AIP Business Link Trójmiasto oficjalnie otwarty

W piątek, 21 września, podczas spotkania Business Mixer uroczyście otwarto AIP Business Link Trójmiasto. To kolejna po Warszawie i Krakowie filia centrum wspierania biznesu.

AIP Business Link wybrał na swoją siedzibę biurowiec Olivia Gate będący częścią Olivia Business Centre przy ul. Grunwaldzkiej 472 w Gdańsku. Docelowo gdański oddział firmy ma w planach wsparcie rozwoju 200 startupów. AIP Business Link Trójmiasto jest trzecią oficjalnie otwartą lokalizacją sieci, po otwartym zimą 2011 r. AIP Business Link Warszawa oraz zainaugurowanym wiosną tego roku AIP Business Link Kraków.

AIP Business Link

Jak zaznacza Michał Nowak, manager AIP Business Link Trójmiasto, ideą centrum jest akceleracja rozwoju innowacyjnych firm, dlatego spotkanie Business Mixer, które zainaugurowało działalność gdańskiego oddziału AIP BL, poświęcone było prezentacji trzech różnorodnych i innowacyjnych firm.

Jako najnowocześniejsza na świecie platforma wspierania startupów, nie zamykamy się na żadną z branż. Dążymy do stworzenia społeczności najbardziej innowacyjnych firm, które będą się uzupełniały dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu. Selekcjonujemy je przy tym w taki sposób, aby żaden z nowych startupów nie stanowił konkurencji dla już funkcjonującego w społeczności, nie ma więc mowy o wzajemnym kanibalizowaniu się firm – powiedział Michał Nowak.

Na konferencji otwierającej AIP Business Link w Gdańsku obecni byli m.in. ekspert, Maciej Grabski oraz prezes Polski Przedsiębiorczej, Dariusz Żuk. Gość specjalny opowiedział o swych lepszych i gorszych doświadczeniach biznesowych, odpowiedział również na pytania zgromadzonych gości. Następnie przeanalizował prezentacje trzech młodych firm z ekosystemu AIP Business Link, które rywalizowały o tytuł Startupu Miesiąca: SprzedamByka, B2CMANAGER oraz Privore Group. Spośród nich wyłonił najlepszą, która w przyszłości będzie miała szansę zmierzyć się z innymi najlepszymi startupami ze społeczności Polski Przedsiębiorczej i zawalczyć o tytuł Startupu Roku 2012 podczas wydarzenia Grow UP Start UP.

SprzedamByka.pl to narzędzie zmieniające dotychczasowy sposób handlu bydłem. Pomaga rolnikowi zawrzeć korzystną transakcję w internecie. B2CMANAGER.com jest narzędziem online do pozyskiwania i obsługi klientów, które usprawnia działalność małych i średnich przedsiębiorstw. Privore Group to klub zakupowy z produktami światowych i polskich marek sprzedawanych z rabatami do 70 proc.

Decyzją eksperta, Startupem Miesiąca została firma SprzedamByka.pl. Maciej Grabski umotywował swój wybór umiejętnym znalezieniem niszy, skalowalnością biznesu oraz niebanalnymi ścieżkami nawiązywania współpracy B2B obranymi przez zespół.

Konferencja regionalna otwarcia AIP Business Link Trójmiasto – „Business Mixer” jest częścią realizacji projektu PO IG 5.2 „Droga do Polski Przedsiębiorczej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Konkurs Dyrektor e-Commerce Roku
30.06.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry