Airbnb ubezpiecza na milion dolarów

Opublikowano: 23 maja 2012. Kategoria: Rynek. Tagi:

Airbnb rozszerza swój program „Host Guarantee”. Serwis ubezpiecza teraz nieruchomości swoich użytkowników na milion dolarów.

Airbnb to serwis ułatwiający znalezienie, wynajęcie lub zarezerwowanie unikatowych miejsc na całym świecie. O projekcie pisaliśmy w zeszłym tygodniu, przy okazji odwiedzin w Polsce jego współtwórcy, Nathana Blecharczyka.

Airbnb ubezpiecza na milion dolarów 1

Jedną z najważniejszych wątpliwości, jaką mają potencjalni użytkownicy serwisu jest obawa o bezpieczeństwo wynajmowanego lokalu. W Airbnb funkcjonuje program „Host Guarantee”, który ubezpiecza użytkowników na okazję „kradzieży, wandalizmu, zniszczeń” wynikających z odwiedzin gości. Pula ubezpieczenia sięgała do tej pory 50 tys. dolarów.

Właściciele Airbnb podpisali właśnie porozumienie z firmą Lloyd’s of London, dzięki której wysokość ubezpieczenia wzrosła aż do miliona dolarów. Co ciekawe, ochrona pozostaje darmowa dla użytkowników serwisu.

Chociaż prawdopodobnie nie doświadczysz żadnych zniszczeń w swojej posiadłości, rozumiemy, że potrzebujesz ochrony. W ramach nowej Gwarancji zwrócimy Ci do miliona dolarów za poniesione straty – przekonują twórcy projektu.

Dawid ZarazińskiAirbnb ubezpiecza na milion dolarów

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.