Airbnb ubezpiecza na milion dolarów

Airbnb rozszerza swój program „Host Guarantee”. Serwis ubezpiecza teraz nieruchomości swoich użytkowników na milion dolarów.

Airbnb to serwis ułatwiający znalezienie, wynajęcie lub zarezerwowanie unikatowych miejsc na całym świecie. O projekcie pisaliśmy w zeszłym tygodniu, przy okazji odwiedzin w Polsce jego współtwórcy, Nathana Blecharczyka.

Airbnb ubezpiecza na milion dolarów 1

Jedną z najważniejszych wątpliwości, jaką mają potencjalni użytkownicy serwisu jest obawa o bezpieczeństwo wynajmowanego lokalu. W Airbnb funkcjonuje program „Host Guarantee”, który ubezpiecza użytkowników na okazję „kradzieży, wandalizmu, zniszczeń” wynikających z odwiedzin gości. Pula ubezpieczenia sięgała do tej pory 50 tys. dolarów.

Właściciele Airbnb podpisali właśnie porozumienie z firmą Lloyd’s of London, dzięki której wysokość ubezpieczenia wzrosła aż do miliona dolarów. Co ciekawe, ochrona pozostaje darmowa dla użytkowników serwisu.

Chociaż prawdopodobnie nie doświadczysz żadnych zniszczeń w swojej posiadłości, rozumiemy, że potrzebujesz ochrony. W ramach nowej Gwarancji zwrócimy Ci do miliona dolarów za poniesione straty – przekonują twórcy projektu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry