Airbus udoskonala produkcję dzięki systemom IBM

Airbus, IBM i Dassault Systemes podały do wiadomości, że Airbus sfinalizował pierwszą fazę planu usprawnienia procesu produkcji przy wykorzystaniu CATIA V5. Plan implementacji systemu CATIA V5, oferowanej przez IBM i Dassault Systemes wiodącej na świecie aplikacji do projektowania, produkcji i wdrażania, został zainicjowany w październiku 2000 r. i będzie kontynuowany w ciągu kolejnych trzech lat.

Drugi etap projektu jest w trakcie realizacji. Obejmuje on instalację ponad 2000 stanowisk CATIA V5 i całościową integrację procesu projektowania, tworzenia i produkcji Airbus. Airbus modernizuje swoją gamę produktów dzięki samolotom nowej generacji, takim, jak np. odrzutowiec jumbo A380 czy wojskowy samolot transportowy A400. Celem projektu jest połączenie dotychczas oddzielnych działów dzięki kompleksowym narzędziom do zarządzania wiedzą, wspieranych trójwymiarową technologią projektowania.

Aby zakończyć drugi etap wdrożenia, Airbus zadeklarował również zaangażowanie w usługi oparte o wiedzę IBM Global Services PLM Business Consulting Services (BCS) i Dassault Systemes. Zespół IBM PLM BCS przeprowadzi integrację narzędzi projektowych CATIA V5 w całej firmie Airbus, w tym również w centrach produkcyjnych we Francji, w Niemczech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Zespół przeprowadzi też wdrożenia rozwiązań PLM obejmujących integrację szkoleń, wsparcie techniczne, migrację danych i projektowanie.

„Implementacja w całej organizacji jednolitych metod i procesów opartych na wspólnym zestawie narzędzi będzie służyć usprawnieniu procesu produkcji w Airbus,” – powiedział Rolf-Stefan Scheible, wiceprezes Airbus Concurrent Engineering. „Znacząco skróci to proces tworzenia produktu i zredukuje koszty od początku procesu projektowania. Kolejną istotną korzyścią migracji do CATIA V5 jest to, że rozwiązanie takie jest standardem w całym przemyśle lotniczym i transportowym i udostępnia funkcję cyfrowych prototypów, które odpowiadają naszym rygorystycznym wymogom.”

„W związku ze wzrastającą potrzebą usprawnienia procesu tworzenia samolotów, firmy lotnicze muszą podnieść produktywność i efektywność,” – powiedział Ed Petrozelli, dyrektor generalny, IBM PLM. „Cieszymy się, że możemy zaoferować branży lotniczej innowacyjne i kompleksowe narzędzie do zarządzania cyklem życia produktu poparte doświadczeniem w odpowiadaniu na potrzeby naszych klientów.”

„Przeprowadzane przez Airbus, IBM i Dassault Systemes sprawne przejście od tradycyjnego systemu do przełomowej technologii jest sukcesem w innowacyjnej strategii Airbus,” – powiedział Etienne Droit, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Dassault Systemes. „Zespół produkcyjny Airbus czerpie coraz większe korzyści z systemu 3D PLM Dassault Systemes – CATIA i DELMIA – pracuje równocześnie na cyfrowych prototypach, projektuje, rozwija i łączy poszczególne elementy samolotu.”

http://www.ibm.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top