Al Gore również chce .ECO

Opublikowano: 5 marca 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , , , ,

Były prezydent USA Al Gore i jego organizacja Alliance for Climate Protection ogłosili swoje plany dołączenia do grupy innych „internetowych przedsiębiorców, wiodących naukowców, grup ekologicznych i filantropijnych” starających się o powstanie nowego domenowego rozszerzenia .ECO w ramach zrzeszenia Dot Eco. Pomysł wciąż potrzebuje akceptacji ICANN.

Wśród doradców wspomagających pomysł .ECO znajdują się między innymi: reżyser „Niewygodnej prawdy” Davis Guggenheim, aktor Roger Moore, pisarz i fizyk Richard Muller oraz Jim Dufour z Scripps Institution of Oceanography.

Al Gore - World Economic Forum Annual Meeting Davos 2005
Creative Commons License photo credit: World Economic Forum

W pełni wspieramy Dot Eco w ich wysiłkach by zabezpieczyć proces aplikacji u ICANN o .ECO i oczekujemy współpracy przy promowaniu rozszerzenia. To naprawdę ekscytująca okazja dla ruchu ekologicznego i internetu jako całości – powiedział Al Gore.

W procesie wdrażania rozszerzenia asystuje Dot Eco firma konsultingowa Minds and Machines, prowadzona przez Antonego Van Couveringa i Jothana Frakesa.

Oficjalną informację prasową Dot Eco można znaleźć w tym miejscu.

Źródło: DomainNameNews

aznews.plAl Gore również chce .ECO

Podziel się!

O autorze

aznews.pl

Serwis AZnews.pl przedstawia najważniejsze informacje z branży domenowej. Znaleźć tam można bieżące informacje, raporty i zestawienia sprzedaży.