Aladdin kupił SafeWord za 65 mln dolarów

Firma Aladdin Knowledge Systems za kwotę 65 mln dolarów przejęła od amerykańskiej spółki Secure Computing linię produktów Secure SafeWord. Aladdin umocni pozycję największego na rynku globalnym dostawcy rozwiązań do autoryzacji i identyfikacji użytkowników Internetu oraz wzbogaci katalog własnych produktów do autoryzacji – eTokenów.
Firma Aladdin Knowledge Systems, która specjalizuje się m.in. w produkcji i wdrażaniu rozwiązań do dwuczynnikowego uwierzytelniania (tokeny sprzętowe i karty mikroprocesorowe) za równowartość 130 mln złotych przejęła od firmy Secure Computing pion produktów oferowanych pod marką Secure SafeWord. SafeWord, który działa na rynku globalnym poprzez sieć 2 tys. partnerów, wypracował w 2007 r. przychody na poziomie 32 mln dolarów.

„To kamień milowy w rozwoju Aladdina – oznacza dla nas zarówno skokowy wzrost przychodów, jak również szerokie możliwości szybkiego rozwoju naszej obecnej oferty. Dzięki tej transakcji stajemy się niekwestionowanym światowym liderem w zakresie technologii uwierzytelniania. Fakt włączenia SafeWord w struktury Aladdina oznacza także korzyść dla naszych obecnych i przyszłych klientów, ponieważ będziemy mogli zapewnić szerszy zakres rozwiązań oraz usług gwarantujących bezpieczeństwo” – powiedział Yanki Margalit, prezes Aladdin Knowledge Systems.

Dotychczasowa działalność biznesowa pionu Secure SafeWord, pracownicy, obszar współpracy z klientami, dział sprzedaży oraz pion badawczo-rozwojowy mają być włączone w struktury Aladdina. Izraelska firma zamierza w pełni wspierać dotychczasowych klientów SafeWord oraz utrzymywać istniejącą już sieć partnerską dla tych produktów.

Secure Computing wybrał ofertę Aladdina po analizie wielu ofert kupna. „Uznaliśmy, że Aladdin jest obecnie najsilniejszym partnerem merytorycznym w kontekście dalszego rozwoju produktów SafeWord oraz zapewnienia dotychczasowym naszym klientom wsparcia technicznego.” – powiedział Daniel Ryan, prezes Secure Computing – i dodał, że obecnie kierowana przez niego firma skoncentruje się na rynku rozwiązań do ochrony sieci informatycznych.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry