Alior Bank – nowy bank Grupy Carlo Tassara

18 kwietnia 2008 r. Grupa Carlo Tassara uzyskała zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na utworzenie banku w Polsce. Nowy bank będzie działał pod nazwą Alior Bank. Centrala Banku będzie umiejscowiona w Warszawie. Zaplecze techniczne i operacyjne nowej instytucji zostanie zlokalizowane w Krakowie.
„Cieszymy się bardzo z pozytywnej i tak szybkiej decyzji KNF. To dla nas wszystkich wyjątkowa data, ponieważ od niej zaczyna się oficjalna historia Alior Banku.” – stwierdziła Helene Zaleski, Prezes Carlo Tassara International.

Prace projektowe związane z uruchomieniem banku rozpoczęły się we wrześniu 2007 r. Prowadził je stale powiększający się zespół doświadczonych bankowców, liczący obecnie ponad 270 osób. Kadra menedżerska została już praktycznie skompletowana. Aktualnie trwa rekrutacja doradców bankowych, pracowników działu IT oraz tzw. back office’u.

„W momencie otwarcia pierwszych placówek bank będzie zatrudniał 800 osób, na koniec 2008 roku 1000, a docelowo – w perspektywie 3 lat – aż 3500 pracowników.” – dodała Helene Zaleski.

Po uzyskaniu zezwolenia na utworzenie banku, rozpoczną się prace nad przygotowaniem dla KNF dokumentacji wymaganej do uzyskania licencji operacyjnej. Jej otrzymanie warunkuje rozpoczęcie przez Alior Bank działalności bankowej – planowany termin to druga połowa tego roku. W pierwszym etapie otwartych zostanie 80 placówek bankowych, skupionych w 10 regionach, w 50 największych miastach oraz 8 centrów biznesowych.

W perspektywie 3 lat Alior Bank zamierza pozyskać od 2 do 4 % udziałów w rynku oraz zdobyć zaufanie około miliona klientów. Docelowo bank planuje otwarcie 200 oddziałów oraz ponad 400 agencji. Będzie to bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku w ramach dwóch pionów biznesowych: detalicznego i korporacyjnego. Bank przygotowuje atrakcyjną cenowo i innowacyjną ofertę produktów, która już na starcie będzie dostępna zarówno w sieci oddziałów, jak też poprzez Internet. Kapitał własny banku wynosi 1,5 miliarda PLN. Bankiem pokieruje czteroosobowy Zarząd, którego Prezesem zostanie Wojciech Sobieraj, a wiceprezesami będą Krzysztof Czuba, Niels Lundorff oraz Cezary Smorszczewski.

Alior Bank ma już także swój logotyp, którego motywem przewodnim jest stylizowany Anioł, symbolizujący ochronę i bezpieczeństwo. Kolorystyka logo oparta jest na dwóch kolorach: złoto-żółtym oraz burgundzie.

„Jesteśmy przekonani, że nasz logotyp w pełni odzwierciedla podstawowe wartości reprezentowane przez bank: pasję, profesjonalizm, innowacyjność i szacunek. Jednocześnie logo Alior Banku łączone jest z tradycją, siłą i zaufaniem.” – stwierdził Wojciech Sobieraj, przyszły Prezes Zarządu Alior Banku.

Logo Alior Banku zostało zaprojektowane przez White Cat Studio, firmę specjalizującą się w projektowaniu systemów identyfikacji wizualnej firm i marek.

Zobacz też: Rekrutacja do nowego banku

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top