Amazon przejmuje dostawcę audiobooków Audible

Według serwisu paidContent jedna z największych na świecie księgarni internetowych – Amazon.com – przejmie firmę Audible, specjalizującą się w produkcji audiobooków.
Transakcja zostanie domknięta w drugim kwartale 2008 roku. Jej wartość ocenia się na 300 milionów dolarów, co daje 11,50 USD za akcję (ponad 20% więcej niż wyniósł wczorajszy kurs zamknięcia Audible na giełdzie Nasdaq).

Audible działa na rynku od 1997 roku. Oferuje około 200 tysięcy godzin materiałów dźwiękowych dostarczanych przez 520 partnerów. Najważniejszym klientem korporacji jest Apple, a konkretnie sklep iTunes, z którym została zawarta obowiązująca do 2010 roku umowa na wyłączność na dostawę audiobooków.

Ta współpraca zapewne zostanie ograniczona ze względu na plany Amazonu, który chce rozwijać własny sklep z plikami MP3. Dodatkowo księgarnia wykorzysta zasoby Audible do poszerzenia oferty e-booków dostępnych dla użytkowników mobilnego czytnika Kindle.

Źródło: paidContent

Wpisy promowane

  • Firma graficzna w Krakowie
    Grafiki w mediach społecznościowych, prezentacje, filmy, ulotki, broszury, plakaty i etykiety – każdy projekt, duży czy mały, zasługuje na uwagę ...
  • Jak świadomie kreować swój wizerunek w biznesie?
    Umiejętność kreowania pozytywnego wizerunku i autoprezentacja to wiedza, która pozwoli Ci osiągnąć cele zawodowe, wzmocnić pozycję oraz zbudować karierę. Jak ...

Wydarzenia

dev.js Summit 2022
13.10.2022
semKRK#20
28.10.2022
Weź nasz patronat!
31.12.2022

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry