Ambitne plany Power Media

150 zatrudnionych, 4 miliony złotych przychodu, dwukrotny wzrost liczby użytkowników portalu ifirma.pl – to bilans za 2005 rok wrocławskiej spółki Power Media bardzo dobry. Bieżący rok to równie ambitne plany. Spółka chce umocnić swoją pozycję w branży IT i przygotowuje kolejne modernizacje portalu ifirma.pl oraz nowe produkty.

Ubiegłoroczny zysk spółki wyniósł 530 tysięcy złotych. Firma inwestowała przede wszystkim w szkolenia pracowników. Otworzyła nowe biura w centrum Wrocławia. Od podstaw utworzony został dział pozyskiwania zasobów ludzkich. Zatrudnienie Power Media zwiększyło się ponad dwukrotnie. Pod koniec 2005 roku firma zatrudniała 140 osób.

W tym roku plany zatrudnienia obejmują kolejne 150 osób. Znalezieniu najlepszych programistów służą m.in. wykłady i spotkania dla studentów informatyki, telekomunikacji oraz innych kierunków technicznych. Power Media organizuje je na Politechnikach: Opolskiej, Częstochowskiej, Wrocławskiej i Śląskiej oraz Uniwersytetach: Wrocławskim i Zielonogórskim. Wiosenna runda wykładów jest w trakcie. Power Media współpracuje też z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Urzędem Miejskim we Wrocławiu. Firma uczestniczy w spotkaniach organizowanych dla studentów w ramach promocji Wrocławia. Stolica Dolnego Śląska prowadzi aktywną kampanię promocyjną, która ma przyciągnąć do miasta zarówno studentów jak i nowych mieszkańców.

Wrocław coraz częściej określany jest polską Doliną Krzemową. Firmy informatyczne i internetowe rozwijają się tutaj jak grzyby po deszczu. W grudniu ubr. Power Media zorganizowały konferencję it.wroclaw.pl. Jej celem była integracja małych i średnich firm działających na Dolnym Śląsku.

Stworzony i zarządzany przez Power Media portal ifirma.pl pozostaje liderem na rynku elektronicznej księgowości w Polsce. Przychody abonamentowe wzrosły w 2005 roku dwukrotnie. Obecnie portal ma 1400 aktywnych użytkowników. Power Media konsekwentnie rozszerzają funkcjonalność portalu. W lutym ruszył moduł umożliwiający prowadzenie księgowości podmiotom gospodarczym nie płacącym VAT. Od marca działa kolejny moduł do prowadzenia kadr i płac. ‘Jestem przekonany, że elektroniczną księgowość czeka taka sama popularność jak elektroniczną bankowość. Trwające prace nad e – skarbówką rozpowszechnią internetowe księgowanie, które już dzisiaj umożliwia nasz portal’ – mówi Andrzej Parszuto, prezes Power Media.

http://www.ifirma.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

dev.js Online #16
02.03.2021
Mobile Trends Conference
04.03.2021 - 05.03.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry