American Restaurants wybiera rozwiązania Nortela

American Restaurants (AmRest), właściciel 114 restauracji Pizza Hut i KFC na terenie Polski wdrożył rozwiązania IP firmy Nortel o wartości ok. 1 mln USD. Implementację przeprowadziła Telekomunikacja Polska.

Wdrożenie to pozwoliło firmie AmRest na przekształcenie tradycyjnych linii telefonicznych w konwergentne rozwiązania sieciowe, które umożliwiają korzystanie z nowych usług telekomunikacyjnych, zmniejszają koszty operacyjne i upraszczają zarządzanie siecią. Ponadto technologia IP obniża koszty infrastruktury dzięki konwergencji danych, głosu i materiałów wideo, które można przesyłać za pośrednictwem pojedynczej, szybkiej sieci w postaci pakietów. Nie są więc potrzebne odrębne sieci przesyłania głosu i danych.

'Naszym celem było stworzenie nowoczesnego systemu przesyłu danych i głosu, który pozwoliłby połączyć ponad 100 restauracji na terenie Polski’. – powiedział Tomasz Suchowierski, Dyrektor ds. Rozwoju firmy AmRest. 'Podstawowymi wymaganiami jakie postawiliśmy dostawcy sprzętu oraz wykonawcy projektu było zapewnienie nam maksymalnej niezawodności, bezpieczeństwa przesyłu danych oraz redukcji kosztów eksploatacji sieci. Decyzję o wyborze dostawcy sprzętu podjęliśmy w oparciu o wyniki serii testów, które pozwoliły nam ocenić urządzenia wybranych producentów w konkretnych zastosowaniach sieciowych.’

Do budowy sieci wykorzystano infrastrukturę Telekomunikacji Polskiej, która jako jedyny operator w Polsce mogła zaoferować dostęp do wszystkich restauracji Pizza Hut i KFC na terenie kraju.

'Z Telekomunikacją Polską współpracujemy już od dłuższego czasu i mamy za sobą kilka wspólnie zrealizowanych projektów. Ten jest dla obu firm wyjątkowo ciekawy, gdyż jest to jedno z pierwszych wdrożeń o tym charakterze w Polsce.’ – powiedział Marek Świtajewski, Prezes Nortel Polska.

Wdrożenie obejmuje system Nortel Networks Business Communication Manager (BCM) dla aplikacji telefonicznych oraz ruting IP dla przesyłania głosu i danych w sieciach Frame Relay. Nortel Networks Communication Server 1000M umożliwia korzystanie z usług i aplikacji związanych z przesyłaniem głosu i telefonią IP, a serwer sygnalizacyjny wspomaga plan rutingu i wywoływania połączeń dla sieci IP.

http://www.nortel.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top