Amerykanie nie boją się wysokich rachunków telefonicznych [infografika]

Opublikowano: 12 grudnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Amerykanie wydają średnio 857 dolarów miesięcznie na usługi w abonamentach. Większość przypada na ubezpieczenie zdrowotne, ale duża część na komórkę i cyfrową rozrywkę.

Aria Systems, firma świadcząca usługi związane z pobieraniem należności, przygotowała infografikę, która analizuje miesięczne wydatki Amerykanów na usługi rozliczane w modelu subskrypcyjnym. Przeciętny mieszkaniec USA wydaje miesięcznie w ten sposób 857 dolarów (blisko 2700 zł).

Najwięcej tej kwoty przeznaczanych jest na ubezpieczenie zdrowotne (222 dolarów, 26 proc.). Potem rachunki za prąd, gaz, wodę itp. (197 dolarów, 23 proc.). Ale już na trzecim miejscu znalazł się rachunek za komórkę (18 proc.), który wynosi średnio 158 dolarów, czyli blisko 500 zł. 10 proc. z tej sumy przeznaczanych jest na elektroniczną rozrywkę (83 dolary, 260 zł).

Startupy celują głównie w ostatnią, najmniejszą kategorię wydatków. Jak jednak widać do zagospodarowania jest znacznie więcej.

Amerykanie nie boją się wysokich rachunków telefonicznych [infografika] 1

Dawid ZarazińskiAmerykanie nie boją się wysokich rachunków telefonicznych [infografika]

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.