Cyfrowa genealogia w cenie

Opublikowano: 22 października 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Ancestry.com, serwis pozwalający dokumentować rodzinną historię miał zostać sprzedany za 1,6 mld dolarów. 

Jak donosi Wall Street Journal, nabywcą Ancestry.com ma być europejska spółka Permira, która wraz z partnerami zgodziła się zapłacić 32 dolary za akcję serwisu, czyli łącznie 1,6 mld dolarów. Transakcja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

Cyfrowa genealogia w cenie 1

Ancestry.com powstał jeszcze w 1983 r. i ma obecnie ponad dwa miliony subskrybentów płatnych kont (głównie z USA, Kanady i Australii). Serwis chwali się 10 mld historycznych rekordów i zdjęć z ponad 40 krajów. Najstarsze pochodzić mają z 1270 r. W drugim kwartale roku projekt przyniósł 119 mln dolarów dochodów i spodziewał się ok. 125 mln w trzecim kwartale.

Doniesienia o możliwej sprzedaży Ancestry.com pojawiały się już w czerwcu. Wtedy jednak mówiono o niższej kwocie przejęcia. Warto też dodać, że w tym roku także serwis Ancestry.com dokonał kilku przejęć: był to m.in. zakup serwisu Archives.com za ok. 100 mln dolarów i projektu 100memories za nieujawnioną kwotę.

Dawid ZarazińskiCyfrowa genealogia w cenie

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.