Android na wakacjach

Wybieracie się na wakacje i macie smartfona z Androidem? Jeśli tak, zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi aplikacjami, które naszym zdaniem mogą wam się przydać w podróży.

Sezon wakacyjny w pełni, w związku z czym chcielibyśmy przedstawić najciekawsze (naszym zdaniem) aplikacje dla Androida, które mogą się przydać w podróży.

World Lens

Aplikacja dostępna dla iOS już od jakiegoś czasu, niedawno trafiła w ręce użytkowników urządzeń z Androidem.

World Lens to aplikacja-tłumacz, jednak od typowych aplikacji tego rodzaju (takich jak Google Translator) odróżnia ją sposób działania. Nie trzeba ręcznie wprowadzać tekstu, który chcemy przetłumaczyć, wystarczy wykadrować aparat na obiekcie, na którym znajduje się tekst, a aplikacja zaprezentuje nam jego tłumaczenie, wykorzystując technologię rzeczywistości rozszerzonej.

Word Lens świetnie nadaje się do tłumaczenia tekstu na znakach drogowych, menu w restauracji i innych obiektów z dobrze widocznym tekstem.

Ponieważ obraz jest wart więcej niż tysiąc słów, poniżej można zobaczyć aplikację w akcji:

Aktualnie obsługiwane języki to angielski, włoski, hiszpański i francuski.

Aplikacja jest płatna, kosztuje 19 zł i zawiera jeden pakiet językowy (kolejne do kupienia z poziomu aplikacji). Można ją pobrać stąd.

Wikitude

Kolejna aplikacja wykorzystująca rzeczywistość rozszerzoną, tym razem do poznawania okolicy.

Twórcy Wikitude określają aplikację jako ciekawą, innowacyjną i zawierającą wiele informacji platformę rzeczywistości rozszerzonej (AR), która w całkowicie nowatorski sposób pozwala odkrywać, co znajduje się w pobliżu nas.

Aplikacja używa aparatu wbudowanego w telefon i nanosi na wyświetlany obraz znaczniki wskazujące najbliższe kawiarnie, restauracje, bankomaty i inne wybrane przez użytkownika punkty zainteresowania (POI). Nie trzeba robić zdjęcia, wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym.

http://youtu.be/7vfzkFfIK1U

Aplikacja jest bezpłatna i do pobrania stąd.

GPS Status & Toolbox

Prosta aplikacja, w której możemy zobaczyć nieprzetworzone informacje z systemu GPS (szerokość i wysokość geograficzna, wysokość nad poziomem morza itd.). Może również służyć jako cyfrowy kompas.

GPS Status & Toolbox umożliwia zresetowanie i pobranie na nowo danych A-GPS, dzięki temu inne aplikacje korzystające z GPS mogą szybciej złapać sygnał z satelitów.

Android na wakacjach 1

To kolejna bezpłatna aplikacja w zestawieniu, do pobrania stąd.

Bilkom

Aplikację polecamy osobom, które korzystają z krajowej komunikacji kolejowej.

Wbudowana wyszukiwarka umożliwia sprawdzenie dokładnych informacji, nie tylko o czasach odjazdów i przyjazdów pociągów, ale również o bieżących utrudnieniach (a co za tym idzie opóźnieniach w podróży).

Trasę przejazdu można zobaczyć na mapie, a dzięki obsłudze GPS w prosty sposób można odnaleźć najbliższą stację kolejową.

Android na wakacjach 2

Aplikację można pobrać bezpłatnie stąd.

Waze

Waze to bezpłatne narzędzie nawigacyjne, którego treści aktualizowane są na bieżąco przez społeczność użytkowników.

Oprócz typowych funkcji nawigacyjnych (powiadomienia głosowe o trasie, informacje o ruchu na drodze, itd.) aplikacja oferuje możliwość skontaktowania się z innymi użytkownikami, znalezienia najtańszej stacji benzynowej w okolicy i zmiany trasy na podstawie informacji o warunkach panujących na drodze.

Z poziomu Waze możemy również udostępnić innym dane o swojej podróży takie jak miejsce docelowe i przewidywany czas dotarcia na miejsce.

Aplikacja jest całkowicie bezpłatna i dostępna do pobrania tutaj.

TripIt

TripIt to mobilna wersja serwisu TripIt.com ułatwiającego organizację podróży.

W aplikacji możemy zachować wszystkie informacje o planowanej podróży takie jak numery lotów, adresy hoteli (wraz z numerami rezerwacji), miejsca, które chcemy zobaczyć i inne. Wszystkie informacje synchronizowane są z serwerem w sieci, dzięki czemu mamy do nich dostęp zawsze, kiedy są potrzebne.

Dane o planowanych podróżach mogą być, na życzenie użytkownika, udostępniane w serwisach społecznościowych.

Aplikacja umożliwia również wyszukiwanie punktów zainteresowań (POI) w pobliżu oraz wystawiania ocen i rekomendacji miejsc.

Podstawowa wersja aplikacji (upstrzona reklamami) jest bezpłatna i do pobrania stąd. Natomiast wersja pozbawiona reklam kosztuje 12,62 zł i jest tutaj.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Konkurs Dyrektor e-Commerce Roku
30.06.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry