„Angry Birds”: 200 mln aktywnych graczy i duże pieniądze

Opublikowano: 7 maja 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Seria gier „Angry Birds” okazała się ogromnym sukcesem. Cieszy się z tego szczególnie producent, firma Rovio, która ogłosiła, że w 2011 roku jej dochody sięgnęły 75,5 mln euro. 

„Angry Birds”: 200 mln aktywnych graczy i duże pieniądze 1Firma Rovio poinformowała, że na koniec 2011 roku miała 75,5 mln euro dochodów i 48 mln euro zysków przed opodatkowaniem. 30 proc. tej kwoty pochodziło ze sprzedaży gadżetów i licencji.

Wrażenie robią liczby dotyczące „Angry Birds”. Wszystkie gry z tej serii („Angry Birds”, „Angry Birds Seasons” oraz „Angry Birds Rio” – bez „Angry Birds Space”, wydanej już w 2012 roku) zostały pobrane na koniec 2011 roku 648 mln razy, mając ponad 200 mln aktywnych użytkowników.

Mocny wzrost dochodów wskazuje jasno popularność marki „Angry Birds”. Duże inwestycje poczynione w 2011 roku przyniosą efekty w postaci nowych produktów. Chcemy pozostać kreatywni i skupiać się na dostarczaniu rozrywki milionom fanów, głównie poprzez rozwój nowych i innowacyjnych produktów i usług – powiedział Mikael Hed, szef Rovio.

Rovio zatrudnia 224 osoby. Na początku 2011 roku firmę tworzyło zaledwie 28 pracowników.

Dawid Zaraziński„Angry Birds”: 200 mln aktywnych graczy i duże pieniądze

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.