Anonymous protestują w Indiach

Opublikowano: 11 czerwca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Członkowie grupy Anonymous zorganizowali pikiety w 16 miastach Indii. Protestowali w ten sposób przeciwko internetowej polityce władz.

Anonymous protestują w Indiach  1Manifestacje zorganizowane były przeciwko polityce władz Indii, które coraz ekspansywniej monitorują oraz blokują niepożądane treści w internecie, zmuszając również firmy trzecie do ich usuwania. Ubrani w maski Guy’a Fawkesa protestujący spotkali się m.in. w Delhi, Bombaju czy Madrasie, prezentując transparenty z napisami wzywającymi do zaprzestania cenzury, donosi BBC.

Bezpośrednią przyczyną protestów jest zablokowanie dostępu do popularnych serwisów internetowych. W ubiegłym miesiącu szereg firm indyjskich internetowych odcięło internautów od serwisów takich jak Vimeo, Pastebin, Piratebay czy Dailymotion. Stało się to po wyroku sądu, który dotyczył łamania praw autorskich twórców dwóch filmów z Bollywood. Zamiast jednak skasować łamiące prawo treści, zablokowano dostęp do całych serwisów.

W odpowiedzi na to, zwolennicy grupy Anonymous zaatakowali 15 stron – w tym serwisy sądu najwyższego, partii politycznych czy indyjskich telekomów. W miniony weekend wyszli zaś na ulicę miast by wyrazić swój sprzeciw wobec coraz bardziej restrykcyjnej polityce władz.

Dawid ZarazińskiAnonymous protestują w Indiach

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.