Antyspamowo w o2.pl

Portal Internetowy o2.pl rozpoczyna zdecydowaną kampanię antyspamową, wprowadzając skuteczne metody walki z niechciana pocztą. Konta pocztowe o2.pl/tlen.pl/go2.pl będą chronione filtrem przeprowadzającym skomplikowaną analizę statystyczną treści przychodzącego listu.

Bazując na zasadach logiki rozmytej zastosowany filtr zaklasyfikuje każdą przesyłkę wchodzącą na serwery pocztowe o2.pl jako spam lub zwykły list. Listy rozpoznane jako spam trafią do specjalnego folderu, nie dochodząc do właściwej skrzynki pocztowej użytkownika. Użytkownik będzie mógł jednak stworzyć własną ’Białą listę’ adresów, z których, nawet sklasyfikowana jako spam poczta, trafi do jego skrzynki. Równocześnie serwery poczty wychodzącej (SMTP) o2.pl oprócz od dawna prowadzonych statystyk ilości rozsyłanych e-maili i blokowania seryjnej korespondencji, zaczną wymagać autoryzacji w czasie wysyłania listu programem pocztowym. Zabieg ten powinien w jeszcze większym stopniu utrudnić potencjalnym spamerom wykorzystanie zasobów o2.pl do rozsyłania spamu.
Rozwiązanie wprowadzone w o2.pl opiera się na odmiennych zasadach niż systemy powszechnie stosowane.

W większości przypadków polityka ochrony użytkownika polega na odrzucaniu wszelkich przesyłek z serwerów, których adresy IP znajdują się na prowadzonych w sieci różnego typu „Czarnych listach”. Taka polityka zdaniem pracowników o2.pl nie sprawdza się.

„Odrzucanie listu na podstawie adresu IP z jakiego przychodzi nie jest rozwiązaniem problemu. Na spisach 'zakazanych’ adresów IP prowadzonych w sieci nie można polegać. Nigdy nie są aktualne, ani tym bardziej kompletne, zawierają również wiele błędnych wpisów. Stosowanie takiej polityki powoduje, że bardzo duża liczba zupełnie niewinnych przesyłek nigdy nie dociera do adresatów, co naszym zdaniem jest niedopuszczalne. Analizując problem doszliśmy do wniosku, że jedyną skuteczną metodą będzie wprowadzenie technologii, która jest w stanie rozpoznać spam na podstawie jego treści. Taki właśnie system uruchomiony został w o2.pl. Dodatkową zaletą jest możliwość weryfikacji jego działania przez właściciela konta i możliwość dostosowania do własnych potrzeb poprzez użycie 'białej’ i 'czarnej’ listy adresów i domen. Jest to pierwsze rozwiązanie tego typu w Polsce wprowadzone na tak dużą skalę.” – mówi szef projektu, Krzysztof Sierota. Testy wykazały, że nowy system charakteryzuje się niezwykle wysoką skutecznością. Podczas przeprowadzanych prób udało się wykryć 96% spamu wchodzącego na testowe konta.

http://antyspam.o2.pl/

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top