Apple: 15 mld pobrań z App Store

Opublikowano: 8 lipca 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma Apple ogłosiła, że 200 mln użytkowników systemu mobilnego iOS dokonało 15 mld pobrań aplikacji ze sklepu App Store.

Apple: 15 mld pobrań z App Store 1Właściciele iPodów touch, iPhone’ów i iPadów (łącznie ponad 200 mln urządzeń działających w 90 krajach) dokonali 15 mld pobrań aplikacji ze sklepu App Store. Dla Apple to kolejny dowód na potencjał i dominującą rolę na mobilnym rynku.

W zaledwie trzy lata rewolucyjny App Store stał się najbardziej ekscytującym i udanym miejscem sprzedaży oprogramowania jaki widział świat. Dziękujemy wszystkim naszym wspaniałym deweloperom, którzy zgłosili ponad 425 tys. najlepszych aplikacji i 200 mln użytkownikom systemu iOSpowiedział w charakterystycznym stylu Philip Schiller, starszy wiceprezes Apple.

W katalogu App Store znajduje się obecnie 425 tys. aplikacji w 20 kategoriach, w tym 100 tys przeznaczonych dla tabletu iPad. Apple chwali się, że od chwili premiery sklepu wypłaciła twórcom aplikacji ponad 2,5 mld dolarów.

Na początku czerwca firma przekroczyła granicę 14 mld pobrań – prosty rachunek wskazuje, że wystarczył miesiąc na miliard dodatkowych pobrań ze sklepu App Store. Co więcej, w styczniu informowano o 10 mld pobrań, tempo wydaje się więc rzeczywiście imponujące.

Przypomnijmy, że już w przyszłym tygodniu spodziewana jest premiera nowej wersji systemu operacyjnego Mac OS Lion, a we wrześniu – kolejnej edycji systemu iOS.

Dawid ZarazińskiApple: 15 mld pobrań z App Store

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.