Apple: 25 mld pobrań z App Store

Opublikowano: 5 marca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Sklep z aplikacjami dla systemu iOS przekroczył granicę 25 mld pobrań. Jedna aplikacja pobierana jest średnio 40 tys. razy.

Na specjalnie przygotowanej stronie, firma Apple umieściła prosty komunikat: „Miliard dziękujemy. Dwadzieścia pięć razy”.

Apple: 25 mld pobrań z App Store 1

Zbliżaniu się do granicy 25 mld pobrań towarzyszył konkurs. Osoba, która pobiła rekord otrzymała bon na zakupy w iTunes o wartości 10 tys. dolarów. Podobna akcja odbyła się w styczniu 2011 roku, kiedy świętowano 10 mld pobrań. Granicę 15 mld pobrań przekroczono w lipcu.

Szczególnie dużą popularnością na iOS cieszą się gry (Angry Birds, Cut the Rope czy Fruit Ninja) oraz aplikacje społecznościowe (Facebook, Twitter, Pinterest). Ilość pobrań świadczy o wciąż ogromnym zainteresowaniu dedykowanymi aplikacjami. Coraz częstsze wykorzystywanie technologii HTML5 – a przez to omijanie 30 proc. prowizji od sprzedaży, pobieranej przez Apple – nie odebrało im jeszcze kluczowego dla systemów mobilnych znaczenia.

Dawid ZarazińskiApple: 25 mld pobrań z App Store

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.