Apple blokuje innowacyjny projekt z Kickstartera

Firma Edison Junior, która na początku tego roku zdobyła poprzez Kickstartera pieniądze na wdrożenie projektu innowacyjnej ładowarki POP, będzie musiała zwrócić pieniądze inwestorom – firma Apple nie wyraziła zgody na użycie złącza Lightning.

Ładowarka POP miała być innowacyjnym produktem oferującym ładowanie urządzeń przenośnych Apple przy pomocy 30-pinowych złącz oraz urządzeń z systemem Android za sprawą wmontowanej w 30-pinowe złącze wtyczki micro USB. Cztery kable zasilające miały być umieszczone w stylowej obudowie. Ładowarka POP miała być dostępna w dwóch wersjach: przenośnej i stacjonarnej.

Apple blokuje innowacyjny projekt z Kickstartera 1

Problem z projektem Edison Junior pojawił się we wrześniu tego roku, gdy na rynek wraz z nowymi urządzeniami Apple weszły nowe złącza o nazwie Lightning. Wtedy to wstępnie postanowiono o wykorzystaniu w ładowarce POP dwóch złączy Lightning i dwóch starszych złączy 30-pinowych. Niestety firma Apple odmówiła zastosowania ich najnowszego rozwiązania wraz z innymi typami złącz, także 30-pinowych!

Firma Edison Junior będzie zmuszona oddać 139 tys. dolarów, które zainwestowali użytkownicy Kickstartera. Przedstawiciele Edison Junior nie wykluczają, że pojawi się nowa wersja urządzenia, tym razem jednak tylko i wyłącznie z wtyczkami micro USB.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry