Apple odrzuca aplikację Nine Inch Nails; Reznor grozi jailbreakiem

Opublikowano: 6 maja 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , , ,

Największą siłą telefonu Apple jest liczba i różnorodność dostępnych aplikacji. Aby móc zaoferować swoje oprogramowanie posiadaczom iPhone, musi ono przejść pozytywną weryfikację, która ma zapewnić, że w App Store znajdą się tylko bezpieczne produkty. Coraz częściej mówi się jednak, że proces ich zatwierdzania jest niejasny, a wynik niepewny, nawet przy bardzo dopracowanych aplikacjach. Opinie te potwierdza chociażby ostatnie odrzucenie programu zespołu Nine Inch Nails – prawdopodobnie dlatego, że pozwala na odsłuchanie piosenki zawierającej pojedyncze „brzydkie słowo”.

Piszemy „prawdopodobnie” ponieważ tak naprawdę nie wiadomo dlaczego aplikacja została odrzucona. Swojego zdziwienia (i zdenerwowania) nie krył charyzmatyczny lider NIN – Trent Reznor. Zaatakował Apple, nie kryjąc swojej opinii na temat głupoty polityki App Store i wysłania e-maila z niejasną informacją dotyczącą tego, co trzeba zrobić by jego aplikacja została zaakceptowana. Na Twitterze napisał:

Apple odmówiło NIN ponieważ nasza aplikacja zawiera niewłaściwe treści. Ma to związek z The Downward Spiral.

The Downward Spiral jest koncepcyjnym albumem pochodzącym z 1994 roku, z dużą dawką nihilizmu, opowiadającym o zdradzie, samotności i samobójstwie. Feralne „brzydkie słowo” pochodzi z tytułowej piosenki. Reznor mówi:

Album The Downward Spiral nie jest dostępny nigdzie w aplikacji. Piosenka The Downward Spiral, jak myślę, znajduje się w podcaście, który można zobaczyć za pomocą aplikacji. Dzięki Apple za jasny opis problemu oraz tego, co musimy zrobić by przejść wasze głupie, pieprzone standardy.

Użytkownicy iTunes mogą bez problemu kupować piosenki zawierające niecenzuralne słownictwo. Są one wyraźnie oznaczone tagiem „ explicit”. Inaczej w przypadku App Store – być może dlatego, że Apple nie chce otworzyć puszki z robakami tworząc sekcję „tylko dla dorosłych”.

Trent Reznor na forum NIN napisał jeszcze kilka zdań odnośnie tej sytuacji:

Słuchajcie, chciałbym być szczery. Kocham produkty Apple, jakkolwiek głupia nie byłaby polityka w akceptowania aplikacji i będę nadal ich używał ponieważ działają 1000 razy lepiej niż konkurencja. iPhone jest najbardziej eleganckim, współczesnym smartphonem i jest idealny do tego co chcemy robić z aplikacją NIN. Jeśli jednak Apple nie wyprostuje swojej decyzji, udostępnimy aplikację użytkownikom jailbreakowanych telefonów. Nie po to w nią zainwestowałem by za nią tęsknić.

Poniżej film, na którym Reznor i jego współpracownik, Rob Sheridan pokazują możliwości aplikacji. Czy to aplikacja która Waszym zdaniem zasługuje na odrzucenie?

admagazine.pl

admagazine.plApple odrzuca aplikację Nine Inch Nails; Reznor grozi jailbreakiem

Podziel się!

O autorze

admagazine.pl