Apple odświeża swoje komputery i prezentuje dwie nowości

Firma Apple odświeżyła wczoraj linię swoich produktów (komputery iMac i Mac Pro, monitor Cienema Display) oraz wprowadziła nowe – gładzik Magic Trackpad i… ładowarkę do akumulatorków.

Tym razem nie odbyła się żadna prezentacja, czy konferencja prasowa. Apple zamknęło na chwilę swój sklep internetowy by po chwili otworzyć go ponownie z nową ofertą. Spróbujmy przyjrzeć się najważniejszym zmianom.

iMac to marka komputerów stacjonarnych, przeznaczonych dla szerokiego grona odbiorców. Sprzęt został odświeżony; wszystkie modele wyposażone zostały w karty graficzne Radeon HD (od wersji 4670 do najmocniejszej, 5750 z 1GB pamięci). Nowe są również procesory – wszystkie modele pracują teraz na układach Intel Core (od i3 do i5 w najmocniejszej konfiguracji). Nie zmieniła się wielkość monitorów – wciąż można kupić 21,5 lub 27 calowe komputery – oraz ich cena.

Nowy jest również monitor Apple – 30-calowy wyświetlacz zastąpiony został przez 27-calowe uprzędzenie LED Cienema Display o rozdzielczości 2560×1440px, z podświetleniem LED, wykonane w technologii IPS. Monitor wyposażony jest w kamerę iSight, trzy porty USB oraz wbudowaną ładowarkę dla komputerów przenośnych. Cena urządzenia ma zostać podana we wrześniu.

Apple odświeżyła również swój najmocniejszy sprzęt – komputer Mac Pro. Nie zmienił się jego wygląd, ale specyfikacja techniczna: producent wyposażył go w cztero- i sześciordzeniowe procesory Intel Xeon oraz najnowsze karty graficzne linii ATI i możliwość instalacji czterech 512-gigabajtowych dysków SSD. Cena ma zostać ujawniona w sierpniu.

Apple odświeża swoje komputery i prezentuje dwie nowości 1Korporacja z nadgryzionym jabłkiem wprowadziła również dwie nowości. Pierwszą z nich jest Magic Trackpad, zapowiedzi którego pojawiały się już od jakiegoś czasu. Jest to znany z notebooków, funkcjonujący jako osobne urządzenie gładzik, który przeznaczony głównie do komputerów stacjonarnych. Obsługuje gesty wieloma palcami, jednocześnie będą przyciskiem. Magic Trackpad łączy się z komputerem za pośrednictwem technologii Bluetooth. Jego cena w USA: 69 dolarów.

Ostatnią nowością wczorajszego dnia jest… ładowarka do akumulatorków (Apple Battery Charger). Przy zakupie kosztującego w Stanach Zjednoczonych 29 dolarów urządzenia otrzymamy 6 baterii AA (popularne „paluszki”), które można wykorzystać do Magic Trackpad’a i bezprzewodowej klawiatury, zachowując przy tym dwie na „zapas”.

Więcej informacji uzyskać można na oficjalnej stronie Apple.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry