Apple oferuje darmowe adresy dla twórców aplikacji

Opublikowano: 4 lutego 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Apple pokazała alternatywę dla końcówki .APP. Co to oznacza dla przyszłości domeny?

Jedną z końcówek, która w programie nowych domen otrzymała najwięcej zgłoszeń jest .APP – stara się o nią aż 13 firm. wśród nich Google i Amazon. Co znamienne, nie ma wśród nich firmy Apple. Chyba już wiemy dlaczego.

Na sprawę zwracają uwagę zachodnie serwisy technologiczne. Kilka godzin temu zakończył się finał pucharu Super Bowl, o którym pisaliśmy w kontekście reklam firmy GoDaddy. Podczas rozgrywek zaprezentowano m.in. materiał promocyjny z nadchodzącej części nowej odsłony sagi „Star Trek”. Uważni widzowie zauważyli adres internetowy, pod którym znaleźć można aplikację promującą film: AppStore.com/StarTrekApp.

AppStoreJak widać, firma Apple postanowiła udostępnić twórcom aplikacji adresy w ramach domeny AppStore. W przypadku Star Treka wpisanie adresu powoduje przeniesienie użytkownika do sklepu z aplikacjami. Twórcy aplikacji mogą wybrać odpowiadający im adres podczas zgłaszania swego produktu do sklepu Apple. Co ciekawe linki mogą prowadzić do strony dewelopera np. appstore.com/nazwafirmy lub danej aplikacji – appstore.com/nazwaaplikacji. Adresy są darmowe.

Nowa usługa Apple jest ważna nie tylko z punktu widzenia końcówki .APP, która została przez firmę pominięta. Dla twórców aplikacji może oznaczać nową formę ciekawej promocji, choć nie wydaje się prawdopodobne by najwięksi gracze wybrali appstore.com jako podstawowy adres swojej aplikacji (mniejsi twórcy, którzy mają w swym portfolio np. jedną aplikację mogą tak zrobić, dla nich to zwykła oszczędność). Zobaczymy jaki pomysł na .APP będzie miała firma, która zostanie wybrana do prowadzenia rejestru.

aznews.plApple oferuje darmowe adresy dla twórców aplikacji

Podziel się!

O autorze

aznews.pl

Serwis AZnews.pl przedstawia najważniejsze informacje z branży domenowej. Znaleźć tam można bieżące informacje, raporty i zestawienia sprzedaży.