Apple przejmuje aplikację mobilnego wyszukiwania Chomp

Firma Apple potwierdziła przejęcie aplikacji Chomp, która docelowo ma usprawnić kwestię wyszukiwania aplikacji w App Store.

Wyszukiwanie nowych, wartościowych aplikacji w App Store może nastręczać wielu problemów. Chcąc je zlikwidować firma Apple przejmuje aplikację mobilnego wyszukiwania Chomp 1Apple zdecydowała się na przejęcie platformy Chomp. Jej rozwiązania techniczne oraz sam zespół pracowników mają posłużyć do dokonania niezbędnych zmian w wyszukiwarce App Store oraz w systemie rekomendacji.

Dziś użytkownicy App Store często krytykują go, że nie można w nim w sposób łatwy znaleźć pożądanych aplikacji. Co prawda znajdują się one w poszczególnych kategoriach, takich jak media, gry biznes, czy też „lista top 25”, ale najnowszym, ciekawym aplikacjom i ich deweloperom trudno jest osiągnąć taki rozgłos, aby znaleźć się w liście najpopularniejszych aplikacji . Kolejnym problemem jest duża liczba pozycji w App Store – dziś ponad 500 tys.

Nie są znane jeszcze wszystkie warunki przejęcia.

Chomp to nie tylko sama aplikacja, ale również strona internetowa. Pozwala ona na wyszukiwanie wg słów kluczowych aplikacji dla iPhone`ów, iPadów oraz dla systemu Android.  Dostarcza  ocen, wskazuje tendencje, nowe aplikacje i aplikacje na sprzedaż.

za: techcrunch.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry