Apple: trzy miliony pobrań nowego systemu; nowe urządzenia w połowie września?

Firma Apple ogłosiła właśnie, że ilość pobrań jej najnowszego systemu – Mountain Lion – sięgnęła trzech milionów. W zaledwie cztery dni od premiery.

Apple: trzy miliony pobrań nowego systemu; nowe urządzenia w połowie września? 1Udostępniony w środę, 25 lipca, system operacyjny dostępny jest App Store w cenie 15,99 euro. Od czasu premiery pobrano go trzy miliony razy. Nie oznacza to jednak trzech milionów sprzedaży – jeden zakup pozwala na zainstalowanie systemu na wielu komputerach skojarzonych z tym samym kontem App Store. W tej liczbie znajdują się również przypadki osób, które kupiły komputer Apple w ostatnich tygodniach i nowy system mogą otrzymać za darmo.

Trzy miliony pobrań to najlepszy wynik w historii wszystkich wydań OS X. W ubiegłym roku firma Apple informowała, że poprzedni system, OS X Lion, w ciągu pierwszych 24 godzin pobrany został milion razy.

Z informacją o ilości pobrań pojawiły się jednocześnie nieoficjalne doniesienia o dacie premiery nadchodzących produktów Apple. 12 września zaprezentowane mają zostać: nowy model iPhone’a, mniejszy model iPada oraz odświeżony odtwarzacz iPod nano. Telefon Apple dostępny w sprzedaży ma być od 21 września.

W ubiegłym roku iPhone 4S został zaprezentowany 4 października i wprowadzony do sprzedaży 10 dni później.

Wraz z premierą nowych urządzeń odbyć ma się rynkowy debiut systemu iOS 6.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top