Apple tworzy strumieniowe radio internetowe?

Apple ma prowadzić rozmowy z wytwórniami muzycznymi dotyczące stworzenia spersonalizowanego radia internetowego, zbliżonego w swym działaniu do serwisu Pandora.

Apple tworzy strumieniowe radio internetowe? 1Nowa forma prezentowania muzyki przez firmę Apple ma być dostępna na urządzeniach opartych na systemach iOS, OS X oraz prawdopodobnie za pośrednictwem systemu Windows. Jak podaje Wall Street Journal nowa usługa nie będzie osobną aplikacją i odtwarzanie muzyki będzie możliwe za pomocą iTunes. Z pewnością usługa nie będzie działała w systemie Android.

Różnica między Pandorą i radiem proponowanym przez Apple będzie polegała przede wszystkim na możliwości odtwarzania utworów muzycznych bez ograniczeń dotyczących częstotliwości pojawiania się na playliście. Rozmowy prowadzone przez Apple z wytwórniami muzycznymi mają doprowadzić do wypracowania indywidualnych ofert licencyjnych.

Jak zauważa All Things D wejście Apple na rynek muzycznej oferty w wersji strumieniowej jest związany z coraz bardziej popularnym udostępnianiem muzyki za pomocą takich serwisów jak Pandora, Spotify czy Deezer. Innym krokiem zachęcającym do tego typu posunięć jest dość liberalna w ostatnich kilku latach polityka firm fonograficznych dotycząca strumieniowego odtwarzania muzyki. Tym samym istnieje możliwość wynegocjowania przez firmę Apple korzystnej dla niej umowy licencyjnej.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top