arvato Polska przejmuje pełną obsługę logistyczną endo.pl

Arvato Polska podpisał umowę z Endo – producentem ubranek dziecięcych – na pełną obsługę logistyczną. Współpraca rozpoczęła się w sierpniu 2014 roku, a teraz jej zakres został rozszerzony o integrację systemową z uwzględnieniem bezpośrednich realizacji ze składu celnego.

arvato Polska przejmuje pełną obsługę logistyczną endo.pl 1Początkowo projekt obejmował kompleksową obsługę sklepu internetowego tylko w ramach magazynu krajowego, w którym cały towar z importu był dostarczany w kartonach już po ocleniu ze Składu Celnego. Kolejny etap obejmował uruchomienie wszystkich dotychczasowych procesów w obszarze Składu Celnego w arvato z zachowaniem dotychczasowych wskaźników poziomu realizacji zleceń wysyłkowych.

Realizacja tego projektu wymagała bezpośredniej współpracy sześciu firm i wiązała się z integracją czterech niezależnych systemów informatycznych – WMS arvato, ERP endo, CMS endo i systemu do obsługi zgłoszeń celnych Huzar, który przekazuje dane dotyczące zgłoszeń celnych do sytemu Celina Urzędu Celnego.

Ten etap był bardzo złożony i wymagający dużej wiedzy oraz zaangażowania całego zespołu wdrożeniowego. Dzięki temu doświadczeniu udało nam się wykreować i zbudować nasze zupełnie nowe kompetencje w obszarze obsługi e-commerce, w zakresie składu celnego. Dodatkowo warto wspomnieć, że jest to pierwszy taki projekt na rynku – pierwszy o takim poziomie integracji – powiedziała Lidia Ratajczak-Kluck, Dyrektor SG SCM w arvato Polska.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry