arvato Polska przejmuje pełną obsługę logistyczną endo.pl

Opublikowano: 2 listopada 2015. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Arvato Polska podpisał umowę z Endo – producentem ubranek dziecięcych – na pełną obsługę logistyczną. Współpraca rozpoczęła się w sierpniu 2014 roku, a teraz jej zakres został rozszerzony o integrację systemową z uwzględnieniem bezpośrednich realizacji ze składu celnego.

arvato Polska przejmuje pełną obsługę logistyczną endo.pl 1Początkowo projekt obejmował kompleksową obsługę sklepu internetowego tylko w ramach magazynu krajowego, w którym cały towar z importu był dostarczany w kartonach już po ocleniu ze Składu Celnego. Kolejny etap obejmował uruchomienie wszystkich dotychczasowych procesów w obszarze Składu Celnego w arvato z zachowaniem dotychczasowych wskaźników poziomu realizacji zleceń wysyłkowych.

Realizacja tego projektu wymagała bezpośredniej współpracy sześciu firm i wiązała się z integracją czterech niezależnych systemów informatycznych – WMS arvato, ERP endo, CMS endo i systemu do obsługi zgłoszeń celnych Huzar, który przekazuje dane dotyczące zgłoszeń celnych do sytemu Celina Urzędu Celnego.

Ten etap był bardzo złożony i wymagający dużej wiedzy oraz zaangażowania całego zespołu wdrożeniowego. Dzięki temu doświadczeniu udało nam się wykreować i zbudować nasze zupełnie nowe kompetencje w obszarze obsługi e-commerce, w zakresie składu celnego. Dodatkowo warto wspomnieć, że jest to pierwszy taki projekt na rynku – pierwszy o takim poziomie integracji – powiedziała Lidia Ratajczak-Kluck, Dyrektor SG SCM w arvato Polska.

Sylwester Kozakarvato Polska przejmuje pełną obsługę logistyczną endo.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.