Astaro: bezpłatny firewall dla małych i średnich przedsiębiorstw

Astaro, jeden z producentów rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa sieci, 16 listopada 2009 wprowadził Essential Firewall Edition oparty na technologii Astaro Security Gateway dostępny bezpłatnie dla wszystkich firm na całym świecie.

Essential Firewall Edition oferuje wszystkie kluczowe funkcjonalności niezbędne do zabezpieczenia sieci: zaawansowana konfiguracja sieciowa, bezpieczeństwo sieciowe w oparciu o zintegrowany firewall stanowy, zdalny dostęp, pełne logowanie i raportowanie – to wszystko dostępne przez webowy interfejs zarządzający. Dzięki integracji najważniejszych elementów bezpieczeństwa Essential Firewall może stanowić podstawę solidnego zabezpieczenia dla każdego przedsiębiorstwa.

Bezpłatna platforma bezpieczeństwa jest dostępna w formie aplikacji instalowanej na dowolnej maszynie lub w formie gotowej maszyny wirtualnej dla środowiska VMWare. Astaro jest jednym z niewielu producentów oferujących certyfikowany obraz dla VMWare, oznaczony symbolem VMWare Ready®.

Oprócz zabezpieczeń Essential Firewall dla przedsiębiorstw, Astaro oferuje także wysoki poziom zabezpieczeń dla użytkowników domowych. Astaro Home Use dostępne jest bez opłat i oferuje wiele funkcjonalności, między innymi: ochrona antywirusowa (Web i email), kontrola rodzicielska wraz z ochroną dzieci przed stronami o niepoprawnej treści, dostęp VPN do sieci domowej z dowolnego miejsca na świecie (możliwy też z iPhone).

Dystrybutorem rozwiązań ASTARO w Polsce jest warszawska firma AKBIT.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top