Audeo.pl – audiobooki w nowym wymiarze

Twórcy Audeo.pl zapewniają, że ich pomysł wprowadza nową jakość w branżę audiobooków. Czy spełniają tą obietnicę? 

Audeo.pl jest nowoczesną platformą internetową oferującą bogaty wybór audiobooków jako plików do pobrania i próbek darmowych audiobooków do słuchania (mp3). Znamy się na audiobookach jak nikt inny w Polsce. Od 7 lat aktywnie funkcjonujemy na rynku książki czytanej – zachęcają twórcy projektu.

Audeo.pl należy do firmy Ateria, jednej ze spółek GK DGA. Do Aterii należy m.in. księgarnia z audiobookami na CD audiobook.pl oraz portal fastdeal.pl.

To dopiero początek drogi dla Audeo, a już platforma cieszy się duża popularnością. Obecnie mamy zarejestrowanych ponad 1500 użytkowników. Jednak, dzięki ciągłemu rozszerzaniu oferty, dopasowywaniu platformy do użytkowników, a przede wszystkim akcjom marketingowym liczymy na szybki wzrost tej liczby w najbliższym czasie – przekonują twórcy projektu.

Serwis zarabia na sprzedaży audiobooków w wersji pliku mp3 (cyfrowej lub na płytach CD). Można je ściągnąć za pośrednictwem komputerów, odtwarzaczy oraz poprzez aplikację mobilną na smartfony z systemem Android lub iOS.

Nasza aplikacja została zaprojektowana tak, aby koncentrować się na słuchaniu audiobooka, a nie na niepotrzebnie skomplikowanej obsłudze. Prościej się nie da – zapewniają twórcy.

Audeo chwali się współpracą z największymi polskimi wydawnictwami, a co w związku z tym – ofertą składająca się z legalnych audiobooków, w tym niektórych darmowych. Obecnie do kupienia jest ponad 2500 pozycji.

Przyszłość projektu to rozszerzanie oferty, dopracowywanie platformy oraz organizowanie nowych akcji marketingowych.

Nasz ocena

Dawid: nowy, ale doświadczony

Muszę się na początku przyznać, że nie jestem wielkim fanem audiobooków. Zdecydowanie wolę książki czytać niż słuchać. Nie zmienia to jednak faktu, że jest wiele osób, dla których to idealne rozwiązanie podczas rekreacji, dojazdów do pracy czy innych okoliczności.

Audeo.pl jest młodym serwisem, ale widać, że jego twórcy zjedli już sporo audiobookowego chleba. Dobra domena, ciekawe, czytelne wykonanie serwisu, a przede wszystkim bogata i chyba atrakcyjna cenowo oferta – znać profesjonalną rękę. Za Audeo stoi też duży brat, który pozwoli zadbać o odpowiedni poziom działań marketingowych.

Małym minusem, który zauważyłem jest niekompatybilne z aplikacją mobilną logowanie przez Facebooka. W przeglądarce działa, w aplikacji nie ma już takiej opcji. Ale same aplikacje są dobrze wykonane i mogą być silnym atutem opisywanego serwisu.

Podsumowując – ciekawy projekt, dobre wykonanie i zasoby na promocję. Pachnie jak sukces?

Zapraszamy twórców startupów do zgłaszania ich do naszej recenzji! W tym celu wypełnić trzeba formularz dostępny pod tym adresem. Recenzje znaleźć można w kategorii startupy.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top