Audioteka.pl: transakcja w tym roku

Prywatni właściciele MDPL sp. z o.o, spółki prowadzącej sklep z audiobookami www.audioteka.pl, podjęli decyzję o rozszerzeniu grona udziałowców.

Obecnie przedstawiciele spółki rozmawiają z funduszem venture capital o potencjalnej inwestycji rzędu 1,5 – 2 mln zł. Rozważana jest także oferta prywatna do większej liczby udziałowców i debiut na rynku New Connect. Spółka wykorzysta te środki do dalszego rozwoju platformy sprzedaży i intensyfikację działań marketingowych.

Audioteka.pl: transakcja w tym roku 1– Spółka zwiększy w tym roku sprzedaż przynajmniej o 100% i podobne tempo chcielibyśmy utrzymać w przyszłości. Patrząc na wielkość potencjalnego rynku wycena poniżej 10-12 mln zł byłaby dla nas raczej mało atrakcyjna. Jesteśmy leaderem sprzedaży audiobooków w formie plików do pobrania. Chcemy być leaderem tego rynku w ogóle, czyli sprzedawać znacznie więcej plików niż sprzedaje się obecnie audiobooków na płytach CD. Dzięki wygodzie korzystania z audiobooków jaką oferuje nasz serwis, dzięki współpracy z producentami telefonów (Nokia), dzięki współpracy z operatorami GSM (Orange) może stać się to możliwe nawet w ciągu dwóch lat. – komentuje Marcin Beme, członek Rady Nadzorczej MDPL Sp. z o.o.

MDPL należy w  50% do spółek Maxioma sp. z o.o i do notowanej na GPW spółki marketingu internetowego K2 Internet SA.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry