AukcjeKredytowe.pl rok na rynku

Opublikowano: 20 marca 2007. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

Od roku internauci mogą starać się o tańszy kredyt na aukcjach internetowych. 1,5 miliarda zł na e-aukcjach, 4 banki biorące udział w licytacjach – bilans po pierwszym roku funkcjonowania serwisu AukcjeKredytowe.pl świadczy, że nowy sposób na kredyty przyjął się na polskim rynku.
Serwis jest nowym sposobem umożliwiającym kontakt klientów z bankami, w którym to instytucje finansowe walczą o pożyczkobiorcę. W pierwszym roku funkcjonowania platformy 10 tysięcy użytkowników szukało na e-aukcjach kredytów mieszkaniowych o wartości 1,5 mld zł. Internauci mogli obniżyć w ten sposób koszty pożyczek o około 20% (przy 300 tys. kredytu mieszkaniowego na 30 lat to kwota rzędu kilkunastu tysięcy). Dotychczas zostało zamkniętych ponad 400 aukcji. Wkrótce serwis umożliwi otwieranie aukcji dla nowych produktów finansowych: kredytów gotówkowych, kart kredytowych oraz kont osobistych.

3-6-3 – tak klienci banków na zachodzie określają generalną zasadę bankowców: weź pieniądze w depozyt na 3%, pożycz na 6% i bądź na polu golfowym o 3.00. W Polsce te proporcje są jeszcze mniej korzystne dla klientów. – Mamy nadzieję, że takie projekty jak AukcjeKredytowe.pl zmienią reguły rynku finansowego w Polsce. Pierwszy rok działalności serwisu pokazał, że nie tylko kredytobiorcy, ale także banki otwierają się na takie zmiany – mówi Rafał Skarżyński, dyrektor zarządzający serwisu AukcjeKredytowe.pl.

W pierwszym roku funkcjonowania serwisu do aukcji przystąpiły cztery – otwarte na nowatorskie rozwiązania instytucje: Bank Millenium, Deutsche Bank, Bank BPH i Dom Bank (oddział hipoteczny Getin Banku)

– Chcielibyśmy, aby aukcje kredytowe stały się nową jakością w bankowości, stwarzając klientowi możliwość rozmowy z bankiem na temat jego oferty – mówi Justyna Baranowska-Owczarek Menadżer ds. Sprzedaży przez Internet w banku Dom. Wierzymy, że dzięki przygotowanej przez nas specjalnej ofercie aukcyjnej jesteśmy przygotowani na takie negocjacje z klientami – dodaje.

W najbliższych tygodniach, kolejne dwa banki zakończą etap dostosowywania do procedur aukcyjnych i wkrótce przystąpią do licytowania ofert użytkowników serwisu.

www.aukcjekredytowe.pl

Hanna LaskowskaAukcjeKredytowe.pl rok na rynku

Podziel się!

O autorze

hania