Aurox BIP Server – Biuletyn Informacji Publicznej za darmo

Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej nakłada na podmioty wykonujące zadania publiczne obowiązek przygotowania i udostępniania Biuletynu Informacji Publicznej na stronach internetowych.

Wychodząc naprzeciw potrzebom takich instytucji, Aurox Sp. z o.o. stworzyła Aurox BIP Server. Jest to specjalistyczna dystrybucja Linuksa, stworzona w oparciu o system Aurox Linux, umożliwiająca uruchomienie Biuletynu Informacji Publicznej.

System Aurox BIP jest darmowy, nie wymaga żadnych opłat z tytułu użytkowania, można go swobodnie redystrybuować. Przygotowana została także oferta szkoleń i pomocy technicznej dla zainteresowanych instytucji.

Po instalacji Aurox BIP Serwera na komputerze otrzymujemy kompletny system operacyjny, wszystkie potrzebne narzędzia i programy oraz gotowy serwis internetowy, spełniający wszystkie wymagania wymienione w Rozporządzeniu MSWiA z dnia 17 maja 2002 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej.

Premiera systemu Aurox BIP Server odbędzie się podczas konferencji Informatyka w Administracji. Impreza odbędzie się w dniach 25-26 w Warszawie, pod honorowym patronatem Ministerstwa Nauki i Informatyzacji.

Aurox BIP Server jest pierwszym elementem programu 'Aurox w administracji’. Celem akcji jest przygotowanie i promocja nowoczesnych i bezpiecznych rozwiązań dla polskiej administracji opartych na otwartych standardach.

http://www.aurox.org

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top