Autoryzacja w TP przez Sybase

Opublikowano: 3 grudnia 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

TP Internet podjęła decyzję o wykorzystaniu rozwiązania Sybase w systemie autoryzacji dostępu do Internetu użytkowników Telekomunikacji Polskiej. Centrum Autoryzacji stanowi najważniejsze miejsce uwierzytelniania klientów klorzystających z dostępu komutowanego oraz Neostardy Plus. System korzysta z technologii Sybase Adaptive Server i Sybase Replication Server.

W 2001 r. Telekomunikacja Polska rozpoczęła przygotowania do realizacji projektu autoryzacji użytkowników korzystających z dostępu do Internetu. Do tej pory korzystali oni z uniwersalnego hasła „ppp” „ppp”. Autoryzacja, czyli unikalny login
i hasło sieciowe dla internauty, daje możliwość tworzenia oferty dopasowanej do potrzeb poszczególnych klientów. Jednocześnie pozwala wprowadzać coraz bardziej zaawansowane usługi do oferty TP np. pojedyncze uwierzytelnianie. Autoryzacja umożliwia również rozliczanie konkretnego użytkownika („nie linii telefonicznej”)
i pobierania opłat za rzeczywisty czas spędzony w sieci od momentu poprawnego zalogowania się.

Odpowiedzią na wymagania Telekomunikacji Polskiej było stworzenie przez TP Internet systemu nazwanego Centrum Autoryzacji. Jest ono obecnie najważniejszym miejscem, w którym odbywa się uwierzytelnienie klientów korzystających z dostępu komutowanego oraz Neostardy Plus.

Decyzja o zastosowaniu rozwiązań Sybase wynikała z ich wysokiej stabilności. Dzięki wdrożeniu technologii Sybase w Centrum Autoryzacji, zdecydowanie poprawiła się jakość oraz wydajność świadczonych przez TP usług dostępowych.

W Centrum Autoryzacji z grupy produktów Sybase zastosowano Adaptive Server Enterprise w wersji 11.9.2 oraz Replication Server w wersji 11.5.1. Spośród najistotniejszych dla Centrum Autoryzacji cech i funkcjonalności produktów Sybase należy wymienić przede wszystkim niezawodność, bardzo dobrą współpracę z platformą sprzętową i systemową SUN, zaawansowane sposoby replikacji, włączając w to metodę „warm standby” oraz dostęp do baz danych przy pomocy technologii JDBC.

http://www.tpi.pl

Sylwester KozakAutoryzacja w TP przez Sybase

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.