Awizomaty: konkurencja dla Paczkomatów?

Polska Grupa Pocztowa rozbudowuje sieć awizomatów. Awizomat pozwala na odbiór przesyłek awizowanych i niewielkich paczek, bez konieczności udawania się do placówki pocztowej operatora – wystarczy awizo i dowód osobisty.

Docelowo chcemy pokryć siecią awizomatów całą Polskę, gdyż awizomat to przede wszystkim wygoda, całodobowy dostęp i szybkość odbioru przesyłki. Nie trzeba już stać na poczcie by odebrać przesyłkę awizowaną – przekonuje Witold Szczurek, prezes zarządu PGP. Dodał, że niestety polskie przepisy uniemożliwiają, aby w awizomacie odebrać przesyłkę sądową. Będziemy zachęcać ustawodawcę, aby umożliwili Polakom korzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie usług pocztowych – powiedział.

Awizomat_wizualizacja

PGP umieszcza awizomaty w miejscach najwygodniejszych z punktu widzenia potencjalnego odbiorcy. Znajdują się one przy hipermarketach, na stacjach benzynowych lub całodobowych strzeżonych parkingach.

Awizomaty są dofinansowywane z funduszy Unii Europejskiej, Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego. Poniżej mapka z obecną dostępnością awizomatów.

Mapa_awizomaty

Korzystanie z awizomatu ma być bardzo proste. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej PGP i poczekać na umowę, którą kurier dostarczy w dogodnym terminie. Po podpisaniu umowy, użytkownik otrzyma e-mail oraz list z dalszymi instrukcjami i naklejką Awizomatów, którą umieszcza na własnej skrzynce pocztowej. Kolejnym krokiem jest wpisanie kodu aktywacyjnego z listu na stronie PGP i konto jest aktywne.

awizomat

Awizomaty to nie pierwszy innowacyjny produkt PGP. W lutym firma rozpoczęła w sądach w Białymstoku wdrażanie Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru (EPO). Pod koniec czerwca natomiast EPO wystartowało w sądach w Kielcach, a na początku lipca we wszystkich sądach w Krakowie. PGP deklaruje, że jest gotowa do wdrażania EPO w kolejnych miastach, gdzie kończy szkolenie pracowników i implementację sprzętu i oprogramowania

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry