AXXESSIT zarobił w styczniu 1 mln USD

Opublikowano: 11 lutego 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Dobry początek roku norweskiej firmy AXXESSIT. Obecny od 5 miesięcy na polskim rynku dostawca kompleksowych rozwiązań telekomunikacyjnych zarobił w styczniu 2003 1 mln USD. Dostarczane przez firmę urządzenia pozwalają łączyć transmisję głosu, obrazu oraz danych.

Polski oddział firmy odpowiada za sprzedaż na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. Po pięciu miesiącach od rozpoczęcia działalności na tych rynkach firma podpisała kilka umów partnerskich z L&L, Skompleks, RK Telkom, Sound&Data. a urządzenia z rodziny Axxedge są poddawane testom przez operatorów telefonii stacjonarnej i komórkowej.

Stosunkowo dużym powodzeniem urządzenia cieszą się na rynku rosyjskim. Zalety produktów firmy Axxessit oferujące dużą wydajność przy zachowaniu niewielkich kosztów doceniło już dwóch działających w Rosji operatorów telefonii stacjonarnej.

„Axxesit dostarcza urządzenia AXXEDGE i AXX155 dla firmy Combellga i Equant. Z umową z Equantem związana jest z anegdota. Firma dowiedziawszy się, iż telekom Combellga testuje nowe urządzenie dostępowe pożyczyła od niego urządzenie AX155E i samodzielnie przeprowadziła testy, a następnie zamówiła pierwszą dostawę. Obaj nasi odbiorcy są uznanymi operatorami wyspecjalizowanych w obsłudze biznesu.” – mówi Andrzej Olszewski, przedstawiciel Axxessit
Oba kontrakty są zdaniem firmy Axxessit początkiem dobrej koniunktury na jej rozwiązania. Może świadczyć o tym skala odbiorców i dynamika rozwoju rynku telekomunikacyjnego w Rosji. Sam Equant dysponuje na tym rynku 20 tys. POP (Point of Presence).

Sylwester KozakAXXESSIT zarobił w styczniu 1 mln USD

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.