Backup VPN – nowa usługa w portfolio NASK

Opublikowano: 19 sierpnia 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

W dobie globalizacji jednym z kluczowych czynników decydujących o sukcesie firmy jest zapewnienie w pełni niezawodnej i bezpiecznej komunikacji wewnątrz organizacji. Przepływ danych w firmie musi być płynny, bowiem każda przerwa oznacza wymierne straty biznesowe. Dlatego NASK wprowadził do swojego portfolio usługę Backup VPN, umożliwiającą transmisję danych pomiędzy lokalizacjami klienta w sytuacjach awaryjnych.

Backup VPN to w pełni zarządzalna usługa gwarantująca prawidłowe i szybkie przełączenie ruchu w przypadku awarii łącza podstawowego. Usługa realizowana jest z wykorzystaniem protokołu IP oraz wydzielonej sieci szkieletowej, co zapewnia bezpieczeństwo i niezawodność połączenia. Dzięki Backup VPN klienci otrzymują łączność zapasową dla sieci WAN dowolnego operatora budowanych w technologiach Ethernet, IP MPLS, FR, ATM, SDH.

Backup VPN – nowa usługa w portfolio NASK 1

W ramach Backup VPN NASK oferuje kompleksową obsługę klienta: doradztwo w zakresie optymalnego doboru rozwiązania do rzeczywistych potrzeb Klienta, wykonanie projektu i odpowiednie skonfigurowanie usługi Backup VPN, zapewnienie łączy dostępowych i wdrożenie rozwiązania w porozumieniu z operatorem podstawowym, a także monitoring usługi oraz wsparcie techniczne Biura Obsługi Klienta przez w trybie 24/7/365.

Usługa Backup VPN uzupełnia bogatą ofertę sieci korporacyjnych NASK realizowanych w różnych technologiach. NASK – prekursor tego typu rozwiązań w Polsce (w roku 1995 uruchomił pierwszą sieć rozległą w technologii FR) –  ma doświadczenie w implementacji dla firm różnych branż sieci Metro VPN, MPLS VPN, SSL VPN i IP Sec VPN, a także FR i ATM VPN. Wszystkie one charakteryzują się wysokimi parametrami bezpieczeństwa – budowane są na bazie dedykowanej infrastruktury i urządzeń telekomunikacyjnych największych światowych dostawców zgodnie z międzynarodowymi standardami ITU i IETF.

Hanna LaskowskaBackup VPN – nowa usługa w portfolio NASK

Podziel się!

O autorze

hania