Baidu wydaje przeglądarkę dla Androida i inwestuje w chmurę

Chińska wyszukiwarka Baidu kontynuuje swój rozwój i uruchamia przeglądarkę internetową dla smartfonów z systemem Android. Inwestuje również w swoją chmurę.

Baidu wydaje przeglądarkę dla Androida i inwestuje w chmurę 1Chiński potentat na rynku wyszukiwarek internetowych, firma Baidu rzuca wyzwanie przeglądarkom na urządzenia mobilne. Baidu uruchamia własną przeglądarkę dla smartfonów z systemem Android. Do końca tego roku, według doniesień The Wall Street Journal, 80 proc. smartfonów w Chinach ma zyskać nową aplikację.

Firma Baidu chce również upowszechniać swoją przeglądarkę na arenie międzynarodowej. W tym celu podpisała umowę z operatorem Orange France Telecom w Egipcie, po to, aby wprowadzić Baidu Explorer dla abonentów w tym kraju. Firma chce zdobyć zwolenników – przekonuje, że przeglądarka jest o 20 proc. szybsza od alternatywnych, w tym przeglądarki Opera i Safari, dzięki nowemu silnikowi JavaScript oraz HTML5. Baidu Explorer dostępna jest w języku chińskim i angielskim. Przeglądarka posiada funkcję wielozadaniowego renderingu, inteligentne wyszukiwanie głosowe i dostęp do usług opartych na lokalizacji. Jest ona zintegrowana z usługą wyszukiwania Baidu.

To jednak nie wszystko. Chmura Baidu ma zyskać wkrótce nowe funkcjonalności, bowiem firma deklaruje, że zainwestuje w nią około 10 mld juanów, czyli 1,6 mld euro. Pieniądze te mają pomóc w dopracowaniu oferty i jej centrum danych. Firma nie wypowiada się na razie szczegółowo na temat tego projektu. Chcąc wzbudzić zainteresowanie klientów, Baidu wprowadza do swojej usługi w chmurze promocyjne 100 GB osobistej pamięci dla użytkowników.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry